Serock: Tworzą specjalną strefę gospodarczą przy DK62 i obwodnicy

Fot. UMiG Serock

Władze samorządowe gminy Serock chcą stworzenia specjalnej strefy gospodarczej. Na 75 hektarach ziemi, położonej wzdłuż Drogi Krajowej 62 oraz obwodnicy miasta mają powstać między innymi magazyny, obiekty produkcyjne, składy i punkty usługowe. Właściciele gruntów nie mówią nie.

Do tej pory, ze względu na brak potencjalnych inwestorów właściciele ziemi mieli poważny problem w jej zbyciu. Teraz w szukaniu kupców ma pomóc samorząd. Na stronie internetowej ratusza już pojawiło się zaproszenie dla potencjalnych inwestorów. Celem samorządowców jest stworzenie specjalnej strefy gospodarczej, która idealnie pasowałaby w sąsiedztwie głównych szlaków komunikacyjnych oraz dała nowe miejsca pracy mieszkańcom.

Mile widziana jest każda działalność, która bazuje na sprawnej komunikacji samochodowej. Przy DK62 i obwodnicy mogłyby powstać z powodzeniem magazyny, składy, zakłady produkcyjne, stacje paliw, warsztaty samochodowe i punkty usługowe oraz handlowe obsługujące pracujących tam ludzi.

Właściciele terenów w większości są z pomysłu władz zadowoleni i wyrazili gotowość sprzedaży lub dzierżawy gruntów.

Kiedy strefa powstanie? Na pewno nie szybko. Teraz przed ratuszem żmudna praca polegająca na poszukiwaniu inwestorów.

/red/

2 razy komentowano artykuł "Serock: Tworzą specjalną strefę gospodarczą przy DK62 i obwodnicy"

  1. Czemu nie, w końcu jesteśmy w szczycie koniunktury. Inwestorzy będą walić drzwiami i oknami 😀 Ciekawe co zaproponują, bo wyznaczenie granic strefy i dogadanie się z właścicielami to ciut za mało. Obawiam się, że w magistracie brak kompetentnych osób, które są w stanie to pociągnąć.

  2. Teraz???

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *