Reklama

Legionowski

Serock: Stypendia dla najbiedniejszych uczniów

Reklama

Od 1 do 15 września mieszkańcy Serocka będą mogli składać wnioski o stypendia dla najbiedniejszych uczniów. Szczegóły poniżej.

Reklama

fot. sxc.huFot. sxc.hu

Jak informuje serocki ratusz, o pomoc mogą się ubiegać uczniowie z rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza 456 złotych na osobę. Wzór wniosku o przyznanie stypendium jest dostępny w wersji papierowej w Ośrodku Pomocy Społecznej (w pokoju nr 6) oraz w wersji elektronicznej tutaj.

Warto również pamiętać, że oprócz progu dochodowego warunkiem przyznania zapomogi będzie dostarczeniu dokumentów (rachunków, faktur, dowodów wpłaty) potwierdzających poniesienie wydatków związanych z edukacją.

Ile zapłacą?

Na razie nie wiadomo jaka będzie wysokość stypendium. Jak zapewnia serocki magistrat, kwota zapomogi ma być uzależniona od tego, jakie środki finansowe zostaną przyznane gminie.

Oprócz stypendium jest też zasiłek

Ponadto uczniowie mogą się także ubiegać o zasiłek szkolny. Zasiłek taki przyznawany jest w związku z trudną sytuacją materialną spowodowaną takimi zdarzeniami jak: śmierć rodziców lub opiekunów prawnych, klęska żywiołowa (pożar, huragan, powódź), utrata mienia o znacznej wartości, poniesienie dużych wydatków związanych z chorobą ucznia lub członka rodziny.

Wniosek o zasiłek szkolny należy złożyć do 2 miesięcy od wystąpienia zdarzenia losowego.

/kh/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close