ReklamaLegio EduLegionowskiWiadomości

Serock: Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych ma nową pracownię gastronomiczną

Reklama

W ubiegły piątek (2.12) w Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku została uroczyście oddana do użytku nowa pracownia gastronomiczna. Koszt remontu pomieszczeń oraz wyposażenia pracowni wyniósł blisko 450 tys. złotych. Inwestycja została w całości sfinansowana przez Starostwo Powiatowe w Legionowie.

Reklama

– Jeszcze w zeszłym roku na potrzeby tej inwestycji zaadoptowano pomieszczenia piwniczne oraz wykonano niezbędne roboty budowlane i wszystkie instalacje. Pracownia gastronomiczna składa się z sześciu kompleksowo wyposażonych stanowisk do pracy, stanowiska do mycia serwisu stołowego, stanowiska do mycia sprzętu kuchennego oraz części konsumpcyjnej ze stołem cateringowym. W pomieszczeniu znalazły się także piec konwekcyjno-parowy, urządzenie do gotowania próżniowego z pakowarką próżniową oraz chłodziarko-zamrażarka  – czytamy w komunikacie Starostwa Powiatowego w Legionowie.

Z pracowni będą na co dzień korzystali uczniowie kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa w ramach zajęć praktycznych. W pracowni będą odbywały się także egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie dla kierunków technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz i cukiernik w Zasadniczej Szkole Zawodowej. W sumie z pomieszczenia w tym roku szkolnym będzie korzystać 82 uczniów.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close