Serock: Policja rozbiła szajkę okradającą domki letniskowe. 4 osoby zatrzymane

Policjanci rozbili szajkę włamywaczy z Serocka, Fot. KPP Legionowo

Policjanci z Serocka zatrzymali 4 osoby podejrzewane o dokonywanie kradzieży z włamaniami do domków letniskowych. 44-letni Krzysztof C., 33-letni Łukasz P., 22-letnia Paulina O. i 15-letnia dziewczyna, której dane osobowe, jako osoby niepełnoletniej są chronione, usłyszeli już zarzuty i oczekują na rozprawy sądowe. Wobec dwóch zatrzymanych sąd zastosował areszt tymczasowy.

– W grudniu ubiegłego roku do policjantów z Serocka dotarły informacje o włamaniach do domków letniskowych. Sprawcy kradli niemal wszystko, co miało jakąkolwiek wartość. Ginęło wyposażenie domków i sprzęt elektroniczny. Funkcjonariusze szukając sprawców przesłuchali wielu świadków i osoby, które mogły pomóc w ustaleniu włamywaczy. Przełom w dochodzeniu nastąpił w minionym tygodniu, kiedy to seroccy policjanci natrafili na ślad podejrzanych – informuje podkom. Emilia Kuligowska, rzecznik prasowa KPP Legionowo.

Trop poprowadził policjantów do czterech osób Krzysztofa C., Łukasza P., Pauliny O. oraz 15-latki. W trakcie przeszukania u zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli część utraconego mienia. Wszyscy zatrzymani już usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. 15-latką zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Jak dodaje rzeczniczka legionowskich policjantów Łukasz P. był już w przeszłości karany za podobne przestępstwa przeciwko mieniu natomiast Krzysztof C. działał w warunkach recydywy. Obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące, natomiast Paulina O. została oddana pod dozór Policji.

– Policjanci nadal pracują nad sprawą i nie wykluczają kolejnych zatrzymań oraz dodatkowych zarzutów – informuje podkom. Kuligowska.

/red/

1 raz komentowano artykuł "Serock: Policja rozbiła szajkę okradającą domki letniskowe. 4 osoby zatrzymane"

  1. W nawiązaniu do tematu – W listopadzie ubiegłego roku z działki w Kani Nowej skradziono silnik zaburtowy SUZUKI 90 ATL Nr. seryjny 09003F-412506. Za pomoc w odnalezieniu wysoka nagroda!
    Kontakt e-mail ; [email protected]

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *