Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Serock: Podejrzany o gwałt już za kratami

Reklama

We wtorek (15.09) około godz. 7:00 seroccy policjanci zatrzymali podejrzewanego o dokonanie gwałtu i rozboju 28-letniego mężczyznę. Do przestępstwa miało dojść na terenie powiatu makowskiego.

Reklama

Akcja zatrzymania groźnego przestępcy przebiegła sprawnie tylko dzięki zaangażowaniu w nią funkcjonariuszy Komisariatu w Serocku, którzy akurat byli w drodze do pracy. Kiedy usłyszeli oni, że przez gminę przemieszcza się samochód marki ford, którym porusza się podejrzany natychmiast rozpoczęli poszukiwania wykorzystując do tego celu prywatne auto. Kiedy ford, którym poruszał się 28-latek został odnaleziony, funkcjonariusze postanowili nie spuszczać go z oka. W porozumieniu z dyżurnym postanowiono dokonać zatrzymania w miejscowości Wierzbica. Do tego celu wysłano patrol mundurowych, którzy zatrzymali samochód do kontroli.

Próbował oszukać policjantów

W trakcie kontroli forda dokładnie sprawdzono dane osobowe kierowcy i pasażerów. Okazało się, że jeden z mężczyzn podał fałszywe imię i nazwisko, to właśnie on okazał się poszukiwanym 28-latkiem podejrzanym o gwałt i rozbój. Mężczyzna został aresztowany.

Mieli narkotyki

Jakby tego było mało, drugi z podróżujących fordem mężczyzn na widok policjantów wyrzucił przez okno zawiniątko z suszem roślinnym. Po późniejszych badaniach okazało się, że była to marihuana. 22-latek usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających.

Także kierowca forda został przez funkcjonariuszy ukarany. Podczas kontroli dokumentów samego auta okazało się bowiem, że samochód nie jest dopuszczony do ruchu. W tym przypadku mundurowi nałożyli na kierowcę mandat karny.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close