Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Serock: Okradali domy i posesje w dwóch powiatach. Grozi im nawet 10 lat więzienia

Reklama

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn w wieku 17 i 19 lat podejrzanych o dokonywanie włamań i kradzieży na terenie powiatów: legionowskiego i nowodworskiego. Ich łupem miały paść przedmioty warte w sumie około 20 tys. złotych.

Reklama

Pod koniec stycznia do Komisariatu Policji w Serocku wpłynęło zawiadomienie dotyczące kradzieży kamery monitoringu zewnętrznego oraz próby kradzieży rusztowań budowlanych. Pokrzywdzony starty oszacował na blisko 3000 złotych. Sprawą natychmiast zajęli się miejscowi policjanci. Dzięki informacji uzyskanej przez dzielnicowego oraz intensywnej pracy operacyjnej funkcjonariuszy z zespołu kryminalnego, w niespełna miesiąc od zdarzenia zostało zatrzymanych dwóch młodych mężczyzn – relacjonuje rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, podkom. Justyna Stopińska.

Kradli też w Nasielsku

Jak informuje legionowska policja, z ustaleń śledczych wynikało również, że 17 i 19-latek podobne przestępstwa popełnili na terenie powiatu nowodworskiego. Na terenie gminy Nasielsk włamali się do domu w budowie, skąd skradli elektronarzędzia oraz materiały budowlane. Pokrzywdzony straty oszacował również na blisko 3000 złotych. Dokonali także kradzieży sitaki oraz przęseł ogrodzeniowych. W wyniku czego kolejni pokrzywdzeni ponieśli straty w wysokości ponad 14 000 złotych.

Grozi im nawet 10 lat odsiadki

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obu podejrzanym sześciu zarzutów. Mieszkańcy powiatu nowodworskiego przed sądem odpowiedzią za kradzież w włamaniem, kradzieże oraz usiłowanie kradzieży. Popełnione przestępstwa zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

  1. . Ja się na tym nie znam, ale mam pomysł. Pokażcie ich gęby, to może więcej poszkodowanych osób zgłosi swoje straty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close