Serock: Nowe wodociągi i lepsza kanalizacja

W gminie Serock trwa modernizacja sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Prace prowadzone są na terenie miejscowości: Borowa Góra, Stasi Las, Dębe, Wola Kiełpińska i Jadwisin. Przebudowa zakończy się w 2015 roku.

fot. sxc.huFot. sxc.hu

W Borowej Górze i Stasim Lesie zakończyły się prace przy budowie sieci wodociągowej. Firma WOD-BUD wykonała sieć z rur o średnicach 90-160 mm o łącznej długości 4,1 km. Ponadto wykonawca zmodernizował istniejące przyłącza wodociągowe i zbudował 156 nowych o średnicach 40-63 mm i o łącznej długości 1,9 km. WOD-BUD przebudował również węzeł wodociągowy Dn 150 mm w Stacji Wodociągowej przy ulicy Długiej w miejscowości Stasi Las. Łączny koszt tych inwestycji to ponad 1 mln złotych.

Zarówno w Borowej Górze, jak i w Stasim Lesie wciąż trwają prace przy budowie sieci kanalizacyjnej. Na chwilę obecną wykonano kanał w ulicach: Poprzecznej, Kameralnej, Nasielskiej (od Poprzecznej do Długiej) oraz w ulicach prostopadłych do ulicy Długiej. Zakończenie prac zaplanowano na marzec 2015 roku.

Sieć przy Szkolnej zaprojektowali mieszkańcy

Modernizacja sieci wodociągowej i kanalizacyjnej trwa również w miejscowościach: Dębe, Wola Kiełpińska, Szadki i Jadwisin. Wykonawca, firma INWOKAN, w ramach zawartej umowy wybudował już sieć wodociągową i kanalizacyjną przy ulicy Szkolnej w Jadwisinie. Co ciekawe projekt sieci przy Szkolnej został wykonany przez mieszkańców i bezpłatnie przekazany gminie.

Kolejnym etapem realizacji inwestycji będzie budowa sieci wodociągowej na terenach przy Zespole Szkolno–Przedszkolnym i przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Kiełpińskiej. Zgodnie z harmonogramem prace rozpoczną się w lipcu bieżącego roku. Jednocześnie wykonawca będzie budował sieć wodociągową w miejscowości Dębe. Przewidywany termin zakończenia prac to połowa maja 2015 roku.

Opracują sposób odprowadzania ścieków

Oprócz przebudowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej zostanie także opracowana nowa koncepcja odprowadzania ścieków z części terenów gminy. Serocki ratusz powierzył firmie OPTINO wykonanie koncepcji kanalizacji sanitarnej w miejscowościach: Borowa Góra, Dosin, Skubianka, Jachranka i Izbica. Koszt inwestycji to ponad 17 tysięcy złotych brutto.

/kh/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Serock: Nowe wodociągi i lepsza kanalizacja"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *