Reklama
Na sygnaleNajważniejsze

Serock: Napadli na 74-letnią kobietę. Bandyci są już w rękach policji

Reklama

Policjanci z Serocka zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju. Podejrzani napadli na 74-letnią mieszkankę Serocka w jej własnym mieszkaniu. Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Zatrzymanym grozi do 12 lat więzienia.

Reklama

Jak informuje w komunikacie Komenda Powiatowa Policji w Legionowie, w ubiegłym tygodniu policjanci z Serocka otrzymali zgłoszenie o napaści na straszą kobietę. Jak ustalili mundurowi dwóch mężczyzn wtargnęło do mieszkania pokrzywdzonej przez otwarte okno, przewrócili 74-latkę na podłogę i uderzali pięściami po głowie. Następnie z ręki kobiety zabrali złoty pierścionek oraz srebrny zegarek. Wychodząc z mieszkania zabrali również pieniądze w kwocie 25 złotych, które leżały na kuchennym stole.

Jak relacjonuje rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Legionowie podkom. Justyna Stopińska, stróże prawa natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców. W zaledwie dobę od zdarzenia policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 44 i 35 lat. Mieszkańcy gminy Serock trafili do policyjnego aresztu.

Zgromadzony przez dochodzeniowców materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na wystąpienie do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Legionowie przychylił się do wniosku i obaj mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędza w areszcie. Czyn, którego dopuścili się mężczyźni zagrożony jest karą nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close