Reklama

Biznes, praca, pieniądzeLegionowskiWiadomości

Legionowski: Ile pieniędzy z UE otrzymały gminy? Serock liderem

Reklama

Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej opublikował listę rankingową projektów unijnych. Z listy tej wynika, ile pieniędzy udało się pozyskać z UE poszczególnym gminom i ich mieszkańcom na realizację inwestycji. Powiat legionowski w zestawieniu nie wypada źle – to głównie zasługa Serocka. Legionowo do najlepszych się nie zalicza.

Reklama

Ranking obejmuje wartość ogólną wszystkich podpisanych umów o dofinansowanie do dnia 30 czerwca 2015 roku. Listę otwiera Miasto Stołeczne Warszawa. Lider uzyskał z Unii prawie 36 miliardów złotych. Miejsce drugie przypadło miastu Wrocław – niespełna 12,5 mld złotych, a pierwszą trójkę zamyka Gdańsk. Tu podpisano umowy warte niespełna 11 mld złotych.

Jak wypadły gminy powiatu legionowskiego?

Najwięcej środków unijnych wśród gmin powiatu legionowskiego pozyskano w Serocku (156 miejsce) – niespełna 407 mln złotych. Ta gmina wyprzedziła takie miasta jak: Chełm, Kołobrzeg, Mielec, Gniezno, Ciechanów, Zamość, czy Inowrocław. Znacznie gorzej wypadło Legionowo, bo zajęło 309 miejsce w rankingu. Największe podwarszawskie miasto podpisało umowy na kwotę nieco ponad 226 mln złotych. Tym samym uzyskało mniej unijnych pieniędzy niż na przykład Pruszków.

Na 360 miejscu znalazł się Nieporęt – tu wartość wszystkich podpisanych umów wyniosła prawie 189 mln złotych. Jabłonna znalazła się na 549 miejscu uzyskując na inwestycje prawie 124 mln złotych unijnego dofinansowania. Wieliszew zajął 758 miejsce z kwotą nieco ponad 85 mln złotych unijnych dotacji.

Zobacz całe zestawienie na stronie Polskiej Agencji Prasowej

Dane, na podstawie których powstało zestawienie pochodzą z Krajowego Systemu Informatycznego GUS i odnoszą się do projektów realizowanych w latach 2007-2013 na terenie danej jednostki terytorialnej. Nie ograniczają się jednak tylko do przedsięwzięć wykonywanych przez samorząd terytorialny, ale zawierają także kwoty dofinansowania pozyskane przez przedsiębiorców, czy mieszkańców. W rankingu ujęto 2478 gmin w Polsce.

/red. na podstawie PAP/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close