Reklama
KulturaLegionowskiPo godzinach

Serock: Młodzież z “REMIZY” na ogólnopolskich spotkaniach teatralnych

W dniach 10-13 kwietnia podopieczni aktorki Anny Kutkowskiej z Grupy Teatralnej REMIZA z Serocka wzięli udział w Ogólnopolskich Otwartych Spotkaniach Teatralnych „Wiosna w teatrze” w Andrychowie, w skład których wchodzi Ogólnopolski Festiwal Teatralny dla Młodzieży „Kocioł Teatralny”. REMIZA reprezentowała Gimnazjum imienia Romualda Traugutta w Serocku.

Reklama

Spektakl „Sen nocy letniej” został wybrany spośród kilkudziesięciu innych przedstawień młodzieżowych nadesłanych z całej Polski. Finalnie, w Festiwalu wzięło udział 9 najlepszych, m.in. z Krakowa, Krosna, Olecka, Raciborza i Bielska-Białej.

REMIZA z Andrychowa powróciła z laurami – indywidualną nagrodę aktorską otrzymał Gustaw Klyszcz za rolę Podszewki. Jury w składzie: Michał Kościuk – aktor, Zdzisław Bajek – artysta plastyk, profesor ASP w Krakowie i Janusz Skubaczkowski – tancerz i choreograf, profesor Wydziału Teatru Tańca PWST w Krakowie, wyraziło swoje ogromne uznanie dla aktorskiego kunsztu dwunastoletniego Gustawa. Słowne wyróżnienie otrzymała także Aleksandra Pawlicka za rolę Tytanii. Jury doceniło również scenografię i kostiumy autorstwa Anny Kutkowskiej.

W trakcie Festiwalu odbywały się warsztaty dla młodzieży prowadzone przez zawodowych aktorów i tancerzy, a także pokazy teatralne i taneczne, przygotowane m.in. przez studentów PWST w Krakowie. Dla uczestników Festiwalu zorganizowany został również koncert Roots Rockets, ubiegłorocznych finalistów Must Be The Music.

W ostatnim dniu pobytu w Małopolsce REMIZA zwiedziła Kraków. Młodzież powróciła pełna wrażeń, nowych doświadczeń i przeżyć. Szkoda tylko, że ów wyjazd w pełni został sfinansowany przez Rodziców młodych artystów i przez panią Annę Kutkowską. Tak zdolna i pracowita młodzież powinna być dumą i chlubą dla gminy Serock, a trud wkładany przez panią Annę w jej rozwój też mógłby zostać doceniony.

/red, mat.prasowe/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button