Reklama

Legionowski

Serock: Które szkoły i przedszkola wyremontuje ratusz?

Reklama

Nadal rozstrzygają się losy inwestycji związanych z placówkami oświatowymi w gminie Serock. Potrzeb jest dużo. Rodzice dzieci, które uczęszczają do przedszkoli i szkół, prześcigają się z prośbami o remont i przebudowę określonych placówek. Decyzję, które z inwestycji będą realizowane, a które nie, podejmą radni na najbliższych sesjach Rady Gminy.

Reklama

Wśród głównych propozycji, które czekają w kolejce do burmistrza, znaleźć można budowę łącznika w szkole w Jadwisinie, remonty w Zegrzu czy przebudowę przedszkola im. Krasnala Hałabały. Według radnej Justyny Matuszewskiej, to właśnie rozbudowa przedszkola w Serocku jest jedną z pilniejszych inwestycji.

Które ważniejsze?

Zastępca burmistrza Serocka, Józef Zając, dość niezrozumiale tłumaczył, że inwestycja ta zależy od zmian planu zagospodarowania przestrzennego. – Poza tym trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie co będzie priorytetem w budowie, czy Serock, czy Jadwisin? – mówi przedstawiciel urzędu. Józef Zając nie potrafił jednak powiedzieć, która z tych inwestycji będzie realizowana jako pierwsza.

Analizują demografię?

Dzisiaj jest trudno jednoznacznie powiedzieć, czy rozpoczniemy tą inwestycję budowy przedszkola w przyszłym roku czy za dwa lata. Proszę o trochę cierpliwości. Będziemy to analizować na bieżąco – mówił o serockim przedszkolu, podczas ostatniej sesji, zastępca burmistrza. Jak poinformował samorządowiec, zależeć to będzie m.in. od ilości dzieci, które w przyszłym roku pójdą do przedszkola. – Czy rozbudowa przedszkola będzie bardzo pilna czy też nie, bo demografia zmienia się niekorzystnie. Mieszkańców w gminie przybywa, natomiast demografia jest zniżkowa – lakonicznie mówi o wynikach badań statystycznych w gminie Serock Józef Zając.

Ciasnota w przedszkolu

Kiedy przewidujemy termin zakończenia realizacji tej inwestycji? – pyta Justyna Matuszewska i nie dostaje jasnej odpowiedzi. Radna wspomina o ciasnocie, o małych salach oraz o potrzebie budowy większego pomieszczenia, w którym mogłyby odbywać się m.in. różne uroczystości. Według radnej, obecnie w placówce nie ma możliwości organizacji większego zebrania dla rodziców czy balu karnawałowego.

Ile na inwestycję?

Pewną gwarancją realizacji danej inwestycji jest wciągnięcie jej na listę do budżetu na przyszły rok i wpisanie na ten cel odpowiednio wysokiej kwoty. O tym, czy urząd zdecyduje się rozbudować Samorządowe Przedszkole im. Krasnala Hałabały w Serocku, dowiemy się dopiero w październiku.

/iw/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close