Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Serock: Kopnął policjanta. Warszawiakowi grozi nawet 3 lata więzienia

Reklama

Nawet 3 lata więzienia grozi 43-letniemu mieszkańcowi Warszawy, który kopnął w klatkę piersiową interweniującego policjanta. Do zdarzenia doszło podczas awantury domowej, której 43-latek był sprawcą. Wezwani na miejsce funkcjonariusze próbowali go uspokoić, ale ten zamiast wyciszyć emocje zaatakował mundurowych.

Reklama

– Do dyżurnego z Serocka wpłynęło zgłoszenie o awanturze domowej. Pod wskazany adres niezwłocznie skierowany został patrol policji. Na miejscu okazało się, że 43-letni partner zgłaszającej będąc pod wpływem alkoholu wszczął awanturę. Mężczyzna nie reagował na polecenia funkcjonariuszy. W pewnym momencie kopnął jednego z interweniujących wobec niego policjantów w klatkę piersiową. Ponadto groźbą chciał zmusić policjantów do zaniechania czynności służbowych. Mundurowi obezwładnili agresora. 43-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie – informuje rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Legionowie podkom. Justyna Stopińska.

Po wytrzeźwieniu 43-latek usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz wywierania wpływu na czynności służbowe. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close