ReklamaKomunikacjaLegionowskiNajważniejsze

Serock: Komunikacja Warszawa-Młociny nierealna?

Reklama

Mieszkańcy gminy Serock od wielu miesięcy pracowali nad wnioskiem do burmistrza Serocka dotyczącym komunikacji. Odpowiedź, jaką uzyskali, nie usatysfakcjonowała ani wnioskodawców, ani radnych.

Reklama

22 sierpnia br. do Urzędu Miasta i Gminy Serock wpłynęło pismo od Pawła Jańczaka, który w imieniu mieszkańców prosił, by zabezpieczyć środki w przyszłorocznym budżecie na uruchomienie komunikacji łączącej Serock z przystankiem Metro Młociny. Pismo to podpisało 1600 osób. Według pomysłodawców projektu, miesięczne koszty dojazdów wynoszą od 200 do 1 600 złotych, a rozkład jazdy autobusów niewiele ma wspólnego z realiami. Wnioskowali oni o zorganizowanie linii zsynchronizowanej z lokalnymi liniami dowozowymi, w której koszt normalnego biletu miesięcznego wynosiłby 100 zł. Szacunkowy koszt organizacji połączenia wyniósłby ok. 404 tys. zł rocznie. Dzisiaj Serock wydaje ok. 400 tysięcy złotych na komunikację lokalną.

Lokalna komunikacja

W odpowiedzi uzyskano informację, że burmistrz podjął działania mające na celu stworzenie systemu niezależnego od prywatnych przewoźników i preferuje komunikację lokalną.Priorytetem jest skomunikowanie wsi i Serocka. Burmistrz Sylwester Sokolnicki ma świadomość, że stworzony system Lokalnej Komunikacji Autobusowej nie spełnia oczekiwań mieszkańców i wymaga ciągłego rozwoju. Dlatego też w ramach LKA zorganizowano korzystne m.in. pod względem finansowym połączenie komunikacyjne z przystankiem końcowym SKM Legionowo.

Brak funduszy?

Burmistrz zapewniał, że prowadzi rozmowy w sprawie w sprawie uruchomienia bezpośredniego połączenia komunikacyjnego Serock-Warszawa Młociny. Ciężar tej decyzji przenosi jednak na radę gminy, ostrzegając jednocześnie, że wygospodarowanie funduszy na komunikację oznacza liczne cięcia na inne inwestycje. – Odbieram to jako straszenie – skomentowała wypowiedź burmistrza Grażyna Woźnicka, pytając czemu inne gminy stać na komunikację, a Serocka wciąż nie. W budżecie umieszczono 35 zadań inwestycyjnych. – Po zbilansowaniu wydatków na bieżące zadania mamy 3 miliony złotych, które możemy rozdysponować. Pytanie zasadnicze co w pierwszej kolejności ? – pytał burmistrz radnych na ostatniej sesji.

Poniżej publikujemy dwa filmy z wrześniowej sesji Rady Gminy Serock, na której omawiano kwestie komunikacji lokalnej.

/iw/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

  1. WYBIERZCIE INNYCH LUDZI DO WLADZ SAMORZADOWYCH I PROBLEM ZNIKNIE !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close