Reklama

LegionowskiWiadomości

Serock: Komisja Spraw Obywatelskich zajmie się kwestią strzelnicy w Dębinkach

Reklama

W środę (16.06) o godz. 15:00 rozpocznie się, prowadzone w trybie zdalnym, posiedzenie Komisji Spraw Obywatelskich poświęcone funkcjonowaniu strzelnicy w Dębinkach – informuje w komunikacie Urząd Miasta i Gminy w Serocku. Posiedzenie będzie jawne i każdy zainteresowany mieszkaniec będzie mógł wziąć w nim udział.

Reklama

W spotkaniu poświęconym strzelnicy prowadzonej przez Towarzystwo Strzeleckie „Bellona” w dawnym wyrobisku pokopalnianym Dębinki II i IV oraz Dębinki III będzie można wziąć udział logując się linkiem: https://serock.webex.com/join/geodezja .

Link będzie aktywny tuż przed rozpoczęciem posiedzenia.

Mieszkańcy nie chcą strzelnicy

Sprawa strzelnicy w Dębinkach spędza sen z powiek okolicznym mieszkańcom. Skarżą się na nieustanny hałas od rana do wieczora. Od kiedy strzelnica rozpoczęła działalność ich życie – jak sami mówią – stało się horrorem. Sprawą zainteresowali zarówno urzędników, jak i policję. Napisali także do telewizyjnego programu Interwencja.

Z wypowiedzi rzeczniczki KPP Legionowo, podkom. Justyny Stopińskiej dla telewizyjnego programu Interwencja wynika, że problemy mieszkańców nie są bezpodstawne. Jak przyznała oficer prasowa legionowskich policjantów sześć z siedmiu zawiadomień mieszkańców o zakłócaniu spokoju publicznego zostanie skierowanych do sądu.

Samorząd Serocka, w odpowiedzi na skargi mieszkańców zapowiedział już ograniczenie działalności strzelnicy w Dębinkach do określonych godzin. Ma się to odbyć w drodze uchwały Rady Gminy.

/red., UMiG Serock/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button