Serock: III Bieg Wojciechowy na początek obchodów święta miasta

III Bieg Wojciechowy pobiegł ulicami Serocka, Fot. OSiR Serock

Około 300 osób wzięło udział w serockim Biegu Wojciechowym, który odbył się w niedzielę (19.04). Bieg tradycyjnie już rozpoczął cykl imprez związanych ze świętem św. Wojciecha, patrona miasta.

Amatorzy biegania stanęli na starcie kilku dystansów: biegu na 10 km, nordic walking oraz biegu rodzinnego. Konkurencjom towarzyszyła przede wszystkim dobra zabawa oraz dopingowanie w pokonywaniu kolejnych kilometrów. Wśród uczestników biegu należy wymienić gości szczególnych  – grupę dzieci niewidzących i niedowidzących z Lasek, które wzięły udział w marszu nordic walking.

Zwycięzcy każdego etapy biegu otrzymali medale, statuetki, puchary i nagrody ufundowane przez sponsorów.

Były i inne atrakcje

Poza biegiem uczestnicy zabawy mogli odwiedzić serockie ekostoisko, w którym ratusz propagował idee recyklingu, prawidłowej segregacji odpadów oraz właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi. Każdy chętny mógł wziąć udział w wielu konkursach o tematyce ekologicznej, w których do wygrania były ekoupominki. Osobom, które wcześniej otrzymały kupon za odniesienie zużytego sprzętu elektronicznego wręczane były sadzonki.

Podczas biegu można było także dobrze i zdrowo zjeść. Specjały lokalnej kuchni serwowały koła gospodyń wiejskich z terenu gminy. Na talerzach królowały pierogi, grochówka i chleb ze smalcem.

23 maja kulminacja obchodów święta Patrona Serocka

Kulminacja rozpoczętych w niedzielę obchodów Dni Serocka nastąpi już 23 maja. Podczas festynu wystąpi kabaret pod Wyrwigroszem, zespół Szafa Gra, a gwiazdą wieczoru będzie tego dnia Mrozu! Naturalnie nie zabraknie kolorowego korowodu, który przejdzie ulicami miasta.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Serock: III Bieg Wojciechowy na początek obchodów święta miasta"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *