Reklama

LegionowskiNajważniejszeWiadomości

Serock: Gmina będzie lepiej zabezpieczona przed powodzią

Reklama

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie planuje realizację dwóch projektów, które w znaczący sposób powinny poprawić bezpieczeństwo powodziowe na terenie gminy Serock. Udrożnienie ujścia Bugu oraz remont zapory bocznej Jeziora Zegrzyńskiego na odcinku Kania -Popowo mają szansę zostać wykonane jeszcze w tym roku.

Reklama

Udrożnienie dwukilometrowego ujściowego odcinka rzeki Bug to pierwszy etap większego projektu pt. „Udrożnienie ujściowego odcinka rzeki Bug od ujścia do rzeki Narew do
km 5+000”. Podstawowym celem udrożnienia koryta jest ułatwienie spływu lodów i zmniejszenie groźnych spiętrzeń zatorowych, które wielokrotnie w przeszłości zagrażały mieszkańcom miejscowości : Cupel, Kania Polska, Kania Nowa i Nowa Wieś, czyli wioskom usytuowanym na terenach zagrożonych powodzią.

Remont zapory bocznej Jeziora Zegrzyńskiego Kania-Popowo dotyczy odcinka zapory zlokalizowanej na terenie gminy Serock oraz gminy Somianka w powiecie Wyszkowskim. Cel planowanych prac to doprowadzenie zapory do właściwego stanu technicznego między innymi poprzez podniesienie jej korony, wykonania zabezpieczeń przeciw bobrowych oraz wykonanie odpowiednich zjazdów i przejść.

Inwestycje zostaną sfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa i mają zostać wykonane do końca 2015 roku.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

2 razy komentowano

  1. Proszęo przesłanie wiadomości na tematy dotyczące Serock /Popowo.

  2. A przed złodziejami też ? bo okradli kolejne domy tym razem w serocku
    Dlaczego ni nie piszecie, nie macie żadnych informacji ?
    to masówka w tej gminie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close