Serock: Drugie życie zabytkowego budynku szkoły

Tak obecnie wygląda budynek dawnej szkoły. Fot. UMiG Serock

Serocki ratusz wybrał w drodze przetargu firmę, która podejmie się odnowienia zabytkowego budynku dawnej szkoły. Zgodnie z planami prace mają się rozpocząć 20 sierpnia.

Zabytkowy budynek dawnej szkoły w Serocku odzyska swój dawny blask, choć w nieco zmienionej formie. Obiekt zostanie wyremontowany i zaadaptowany na izbę pamięci i tradycji rybackich. W ramach inwestycji zostaną m.in. wymienione więźby i pokrycia dachu, drewniana szalówka zewnętrzna oraz stolarka. Ponadto remont będzie obejmował wymianę instalacji elektrycznej, sanitarnej i wodno-kanalizacyjnej.

Wykonawcą prac jest firma TOM – BUD Zakład Budownictwa Ogólnego Usługi Transportowe. Koszt remontu to ponad 628 tysięcy złotych brutto, z czego blisko połowa będzie pochodziła z dotacji unijnych.

Nie wszyscy chcą renowacji

Renowacja budynku wzbudziła wiele emocji na ostatniej serockiej sesji. Według radnych Porozumienie i Dialog fundusze, które uzyskał burmistrz w ramach działania „Odnowa i Rozwój Wsi” powinny być wydatkowane na obszary wiejskie, a nie na terenie miasta Serock. Radny Rafał Tyka przypomniał wydatki urzędu przeznaczone na park miejski i dom kultury. Dla porównania przypomniał też zaniedbane budynki w Jadwisinie, które od lat czekają na remonty. Według radnych inwestycja funduszy w drewniany budynek i stworzenie tam muzeum nie ściągnie do gminy turystów. Radni mieli pretensje o preferowanie terenów miejskich. W kontekście ostatnich remontów mówili wręcz o okradaniu wsi. Izba pamięci stała się pretekstem do dyskusji nad kierunkiem inwestycji w gminie Serock. Budynek muzeum ma być gotowy 28 listopada bieżącego roku.

/kh/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Serock: Drugie życie zabytkowego budynku szkoły"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *