Reklama

Legionowski

Serock: Biblioteka wkracza w XXI wiek

Reklama

Biblioteka Miejska w Serocku zaczyna wkraczać w XXI wiek. Placówka może wreszcie zaoferować czytelnikom internetowy katalog, w ramach tak zwanego systemu MATEUSZ.

Reklama

fot. sxc.huFot. sxc.hu

Dzięki systemowi MATEUSZ konto biblioteczne będzie można obsługiwać przez internet i komendy SMS. Teraz czytelnicy o każdej porze dnia i nocy będą mogli zarezerwować wybraną książkę, a także zobaczyć jak długa jest kolejka oczekujących na daną pozycję. Internetowy katalog umożliwi także sprawdzenie co można wypożyczyć, a co przeczytać wyłącznie na miejscu, w bibliotece.

Zapominalscy czytelnicy, którym zdarza się przetrzymywać publikacje, zyskają teraz lepszą kontrolę nad tym co i gdzie wypożyczyli, gdyż wszystko będzie w jednym miejscu, na jednej wirtualnej karcie bibliotecznej.

Wystarczy jedna rejestracja

Warto także dodać, że dzięki wprowadzonemu systemowi wystarczy się raz zarejestrować, aby korzystać ze zbiorów wszystkich placówek – nie ma potrzeby zapisywania się do każdej placówki oddzielnie.

Bat na zapominalskich

Nowy system będzie także ułatwieniem dla pracowników bibliotek. Z racji jednego konta, czas rejestracji w placówkach będzie znacznie skrócony. Natomiast konta czytelników łamiących regulamin i przetrzymujących książki będą automatycznie blokowane we wszystkich placówkach.

Długo czekaliśmy

Chociaż wprowadzone zmiany cieszą, to jednak ciężko oprzeć się wrażeniu, że na internetową rewolucję w serockiej bibliotece musieliśmy czekać dość długo. Papierowy katalog nie robił zbyt dobrego wrażenia w dobie tabletów i smartphone-ów. Na szczęście to już za nami.

/pg, kh/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close