Serock: Będą ujawniać granice działek

W lipcu 2012 roku w Serocku rozpoczęły się prace związane z modernizacją ewidencji gruntów oraz założeniem ewidencji budynków i lokali. Po wykonaniu spisu nieruchomości teraz przyszła pora na ujawnienie granic działek.

fot. UG Serock

Prace są prowadzone w obrębach: Bolesławowo, Borowa Góra, Dębe, Dębinki, Dosin, Guty, Izbica, Jachranka, Jadwisin, Karolino, Ludwinowo Dębskie, Ludwinowo Zegrzyńskie, Marynino, Skubianka, Stanisławowo, Stasi Las, Szadki, Święcienica, Wola Kiełpińska, Wola Smolana, Zabłocie, Zalesie Borowe.
W sierpniu i wrześniu 2012 roku przedstawiciele wykonawcy przeprowadzali spis nieruchomości z natury w celu uzupełnienia danych dotyczących budynków i gruntów. Aktualnie rozpoczynają się czynności  tak zwanego ustalenia przebiegu granic działek ewidencyjnych. Właściciele nieruchomości położonych na terenie objętym pracami powinni otrzymać pisemne zawiadomienia  ze wskazanym terminem oraz miejscem, w którym odbędzie się ustalenie granic działek stanowiących ich własność.

W interesie właścicieli jest udział w tych czynnościach, osobiście lub przez swojego przedstawiciela, gdyż przedstawiciele wykonawcy wskazywać będą na gruncie punkty załamania granic działek ewidencyjnych, które w przyszłości zostaną przyjęte do operatu ewidencji gruntów i budynków. Niestawiennictwo stron nie wstrzymuje czynności ustalenia przebiegu granic działek.
Na tablicy informacyjnej w siedzibie Urzędu zostały wywieszone ogłoszenia zbiorcze dla osób będących właścicielami działek, dla których nie ustalono adresu do korespondencji. Dotyczy to osób będących właścicielami nieruchomości położonych na terenie objętym modernizacją, które nie otrzymały indywidualnego zawiadomienia, a w ostatnim czasie zmieniły adres zamieszkania lub nie zgłosiły w ewidencji gruntów swoich danych adresowych.

/UG Serock/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Serock: Będą ujawniać granice działek"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *