Serock: 26-latek ugodził nożem 22-latka. Wszystkiemu winny alkohol?

Podczas imprezy zaatakował nożem 22-latka. Grozi mu 5 lat więzienia, Fot. KPP Legionowo

Kryminalni z Legionowa zatrzymali 26-letniego Jacka G. Mężczyzna jest podejrzany o to, że 26 lutego podczas imprezy suto zakrapianej alkoholem ugodził nożem 22-letniego mężczyznę. Pokrzywdzony, w wyniku odniesionych obrażeń trafił do szpitala. Śledczy z Serocka już postawili 26-latkowi zarzut uszkodzenia ciała. Za przestępstwo to grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Do czasu rozprawy sądowej Jacek G. został objęty policyjnym dozorem.

Jak informuje podkom. Emilia Kuligowska, rzecznik prasowa KPP Legionowo, do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości na terenie gminy Serock. Funkcjonariusze, po otrzymaniu zgłoszenia w tej sprawie, udali się na miejsce, gdzie zastali 22-letniego mężczyznę z ranami klatki piersiowej. Do rannego zostało wezwane pogotowie, które zabrało go do szpitala. Po krótkiej rozmowie z poszkodowanym rozpoczęły się także poszukiwania domniemanego sprawcy, który oddalił się w nieznanym kierunku.

– Policjanci z Legionowa i Serocka, zajmujący się sprawą ustalili, że grupa osób piła alkohol. W pewnym momencie samochodem dojechały kolejne osoby. Jeden z przyjezdnych zaczął kłócić się ze spożywającymi alkohol i podczas szarpaniny ugodził 22-latka nożem. Funkcjonariusze nie potrzebowali dużo czasu żeby ustalić dane mężczyzny, który prawdopodobnie ugodził nożem ofiarę. Jacek G., kompletnie pijany, został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Przed policjantami ukrył się w szafie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut uszkodzenia ciała, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i przyznał się do winy – relacjonuje przebieg dochodzenia podkom. Kuligowska.

Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Teraz dwa razy w tygodniu podejrzany będzie się stawiał w Komisariacie Policji w Serocku. – Policjanci pod nadzorem prokuratury w dalszym ciągu ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Serock: 26-latek ugodził nożem 22-latka. Wszystkiemu winny alkohol?"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *