Reklama

Foto/WideoLegionowskiPo godzinachWiadomości

Seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w niemieckim Lingen

Reklama

W dniach 3-6 lipca grupa seniorów Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku  uczęszczających na zajęcia języka niemieckiego pojechała do Lingen w Dolnej Saksonii. Wymianę zainicjował lektor języka niemieckiego Paweł Przybylski.

Reklama

Do Niemiec seniorzy udali się  w ramach wymiany z VOLKSHOSCHULE Linge. Jest to  instytucja zajmującą się edukacją dorosłych, przede wszystkim obcokrajowców, ale też i  dorosłych Niemców.

Program pobytu był bardzo intensywny. Już w piątek uczestnicy wycieczki brali udział w spotkaniu polsko-niemiecko-litewskim, zorganizowanym przez Fundację „Kobiety pomagają kobietom”. Ta sama fundacja zorganizowała następnego dnia spotkanie upamiętniające wspólną historię naszych narodów, a potem  piknik obywatelski, w którym uczestniczyli legionowscy seniorzy. – Na tym spotkaniu  dowiedzieliśmy się o ciekawej karcie z historii II wojny Światowej. Niemieckie miasto Harem zamieniło się w latach 1945-1948 w polski Maczków – mówi jeden z uczestników wyjazdu.

W niedzielę seniorzy udali na spotkanie w  siedzibie VOLKSHOSCHULE Lingen. Ukoronowaniem wizyty było spotkanie w Ratuszu w Lingen i udział w festynie organizacji woluntarystycznych na rynku miejskim. Widać było, że w mieście wielkości Legionowa wolontariat kwitnie w różnych dziedzinach.

– Poza rodakami z Lidzbarka Warmińskiego , którzy przyjechali tam w ramach partnerstwa miast, spotkaliśmy wielu mieszkających tam rodaków często pracujących społecznie na rzecz różnych organizacji . Byli bardzo serdeczni i pomagali jak mogli. – relacjonuje Bożena Malesa, zastępca dyrektora LUTW.

/UTW, red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close