Zamknij

Same pochwały dla Wieliszewa

11:45, 28.01.2013 Aktualizacja: 11:48, 28.01.2013
Skomentuj

W dniach 18-20 stycznia, w Warszawie, odbył się XI Walny Zjazd Komisji do spraw Tańców Polskich Polskiej Sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej - w skrócie C.I.O.F.F., w czasie którego wiele ciepłych słów skierowano pod adresem Gminy Wieliszew - "najbardziej przyjaznej dla polskiej tradycji tanecznej Gminy w naszym kraju".

fot. Mirosław Noworyta / OK Wieliszew

W zjeździe uczestniczyli instruktorzy Zespołu Tańca Ludowego "Promyki": Ewa Miś-Krzemińska i Dariusz Skrzydlewski, od lat aktywni członkowie Komisji ds. Tańców Polskich. Od 8 lat Wieliszew pełni zaszczytną rolę siedziby regionu centralnego (obejmującego województwa mazowieckie i łódzkie) tej zasłużonej dla krzewienia kultury ludowej organizacji, zaś pan Dariusz funkcję Komisarza Regionu Centralnego i członka Prezydium Komisji, uczestnicząc również w pracach kolegium sędziowskiego.

Jednym z punktów obrad było obszerne sprawozdanie z działalności prezydium Polskiej Sekcji CIOFF za lata 2011-2012, w którym Wiceprezydent Polskiej Sekcji CIOFF Jan Łosakiewicz podsumowywał dwie ostatnie edycje Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich: "(...) W okresie sprawozdawczym zrealizowano dwie edycje Mistrzostw Polski dla par tanecznych w sześciu kategoriach wiekowych. Oba konkursy odbyły się w Wieliszewie i charakteryzował je bardzo wysoki poziom organizacyjny i artystyczny. Jak wielki to wysiłek organizacyjny, finansowy i logistyczny wiedzą tylko Ci, którzy taką imprezę organizowali. Pragniemy przy tej okazji podziękować Panu Pawłowi Kownackiemu - Wójtowi Gminy Wieliszew, Radzie Gminy Wieliszew, dr Dariuszowi Skrzydlewskiemu - Dyrektorowi Ośrodka Kultury w Wieliszewie (sprawującemu jednocześnie funkcję dyrektora organizacyjnego każdego z turniejów) oraz wszystkim współpracownikom i wolontariuszom za stworzenie w Wieliszewie wyśmienitych warunków dla popularyzacji polskiej wielowiekowej tradycji tanecznej. I to nie tylko w ostatnich dwóch latach, ale również w latach poprzednich. Świętom tańca polskiego w Wieliszewie towarzyszy perfekcyjna wręcz organizacja, bardzo dobre warunki zakwaterowania i wyżywienia, idealne warunki do prezentacji tanecznych na specjalnie instalowanym parkiecie, dobre nagłośnienie, oświetlenie, scenografia i muzyka "na żywo". Dla uczestniczących par organizowane są warsztaty prowadzone jednocześnie w trzech różnych grupach wiekowych. Pomysłowe nagrody dla laureatów i nagrody pieniężne dla instruktorów mistrzowskich par. Wyśmienicie zorganizowane spotkania integracyjne: dla instruktorów, młodzieży i najmłodszych. Poziomu artystycznego oraz wykonania medali nie powstydziłyby się międzynarodowe imprezy najwyższej rangi. Jeśli dodać do tego działający w Gminie Zespół Tańca Ludowego "Promyki" - mamy pełny kształt idei, którą realizują władze tej najbardziej przyjaznej dla polskiej tradycji tanecznej Gminy w naszym kraju (...)". Takie opinie cieszą zwłaszcza u progu kolejnej edycji Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich, które w dniach 12 - 14 kwietnia 2013 r. ponownie (trzeci rok z rzędu) zawitają do Wieliszewa. Rok 2013 w Gminie Wieliszew upłynie ponadto pod znakiem jubileuszu 15-lecia działalności Zespołu Tańca Ludowego "Promyki".

/UG Wieliszew/

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%