Reklama
BiznesNajważniejsze

Dają pieniądze na założenie własnej firmy

Wojewódzki Urząd Pracy po raz kolejny realizuje projekt, w którym można zdobyć 40 tys. zł na złożenie własnej firmy. Osoby z powiatu legionowskiego, które chcą do projektu przystąpić, będą mogły składać wnioski od 5 do 19 lipca. W przypadku powiatu nowodworskiego rekrutacja już trawa.

Reklama

fot. sxc.hu

fot. sxc.hu

Dotyczy mieszkańców powiatu legionowskiego

5 lipca  rozpocznie się się nabór do projektu “Kierunek – Własna Firma IV” realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie w ramach Działania 6.2 “Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia”. Nabór potrwa do 19 lipca br.

Tym razem o pieniądze na założenie własnej firmy mogą starać się osoby poniżej 30 roku życia lub powyżej 45 roku życia, a także osoby niepełnosprawne. Dotacje otrzymają 32 osoby.

Szczegółowe zasady rekrutacji oraz warunki i kryteria uczestnictwa w projekcie są określone w regulaminie rekrutacji, który wraz z formularzem rekrutacyjnym i pozostałymi załącznikami dostępne są na stronie internetowej Urzędu oraz w jego warszawskiej siedzibie.

Dokumenty rekrutacyjne w wersji papierowej należy składać osobiście lub przesyłać pocztą na adres Urzędu (decyduje data stempla pocztowego).

WUP może wstrzymać przyjmowanie dokumentów rekrutacyjnych w trakcie trwania rekrutacji, jeżeli liczba złożonych formularzy rekrutacyjnych przekroczy 150 sztuk. Skrócenie terminu przyjmowania formularzy rekrutacyjnych będzie komunikowane na stronie internetowej www.wup.mazowsze.pl.

O szczegóły można pytać w Powiatowym Urzędzie Pracy w Legionowie. Więcej informacji o projekcie można znaleźć tu.

 

Dotyczy mieszkańców powiatu nowodworskiego

Wojewódzki Urząd Pracy – Filia w Płocku rozpoczął realizację projektu „Płocka Szkoła Małej Przedsiębiorczości VIII”. Dzięki niemu 35 osób, między innymi z powiatu nowodworskiego, przejdzie szkolenia i otrzyma 40 tys. zł dotacji na otwarcie firmy.

W projekcie mogą wziąć udział osoby bezrobotne i nieaktywne zawodowo, które nie posiadały zarejestrowanej działalności gospodarczej w okresie 12 miesięcy przed przystąpieniem do projektu i które z chwilą podpisywania deklaracji udziału w projekcie nie ukończyły 30 roku życia, ukończyły 45 rok życia lub posiadają status osoby niepełnosprawnej.

W ramach projektu uczestnicy mogą skorzystać ze: szkolenia i doradztwa, jednorazowej dotacji na rozwój przedsiębiorczości do wysokości 40 tys. zł, wsparcia pomostowego wypłacanego w okresie do 6 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej, wypłacanego miesięcznie w kwocie nie większej niż 1,1 tys. zł oraz specjalistycznego indywidualnego wsparcia doradczego.

Nabór w ramach projektu prowadzony jest w terminie od 27 czerwca do 18 lipca b.r.

O szczegóły można pytać w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nowym Dworze Mazowieckim przy ul. Słowackiego 6. Dokumenty rekrutacyjne dostępne na stronie internetowej: www.wup.mazowsze.pl

/wł/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button