Reklama

Najważniejsze

Rząd zamknął cmentarze. Mieszkańcy oburzeni

Reklama

W piątek (30.10) podczas konferencji prasowej premier rządu PiS, Mateusz Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia sanitarne. Jednym z nich jest zamkniecie cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych. Nekropolii nie będzie można odwiedzać od soboty (31.10) do poniedziałku (2.11). Decyzja rządzących zaskoczyła i oburzyła mieszkańców Legionowa.

Reklama

Po godz. 16:00 tłum na legionowskim cmentarzu zaczął gęstnieć. Mieszkańcy miasta, po ogłoszeniu nowych obostrzeń sanitarnych, w tym zamknięcia nekropolii, postanowili wybrać się na cmentarz, aby zapalić symboliczną świeczkę na grobach bliskich. Wielu przyjechało na nekropolię prosto z pracy, będąc zaskoczonym wprowadzeniem przez rząd nakazu zamknięcia nekropolii w okresie Wszystkich Świętych.

– Podobnież tak bronią polskich wartości, a zamykają cmentarze na Wszystkich Świętych! To niedorzeczne. Zrobili to bez uprzedzenia – powiedziała naszej redakcji jedna z kobiet. Swojego oburzenia nie kryli również kupcy, którzy przed cmentarzem sprzedają znicze i kwiaty. – Decyzja rządu oznacza dla mnie bankructwo. To co zrobił rząd jest nie do wybaczenia – mówi sprzedający wiązanki mężczyzna, któremu na wieść o zamknięciu cmentarzy łamał się głos.

Podobnych komentarzy było znacznie więcej.

Nie będzie autobusu cmentarnego

W związku z niespodziewaną decyzją rządu, bezpłatny autobus cmentarny w Legionowie nie będzie kursował.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button