Reklama

Foto/WideoLegio EduPo godzinach

„Rymowane Wierszyki” – I edycja Festiwalu Dziecięcej Poezji Śpiewanej

Reklama

W czwartek (14.05) legionowski Ratusz gościł uczestników I Festiwalu Dziecięcej Poezji Śpiewanej „Rymowane Wierszyki”. Organizatorem festiwalu było Niepubliczne Przedszkole Bajkowy Dom. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Legionowo.

Reklama

Zebrana w Ratuszu publiczność obejrzała 17 wspaniałych prezentacji poezji. Na scenie zaprezentowały się dzieci z legionowskich przedszkoli
nr 1, 2, 3, 6 i nr 12, dzieci z Klubu Mokuś Miejskiego Ośrodka Kultury, Przedszkola Mini Einstein, Akademii Zucha, Przedszkola Gminnego w Chotomowie i Przedszkola Samorządowego w Łajskach. Wystąpiły również dzieci wraz z rodzicami z Przedszkola Akademia Przygody – zyskując ogromne uznanie widzów oraz odważni soliści, którzy tego dnia zmagali się z poezją Jana Brzechwy.

Uroczyste otwarcie festiwalu poprowadziła grupa Kubusie z Bajkowego Domu w utworze „Witajcie w naszej bajce”. Na scenie zagościła również „Kaczka Dziwaczka”, „Żuk”, „Smok Wawelski”, było też słowo „O dobrym wychowaniu”.

Wszyscy zostali nagrodzeni

Festiwal „Rymowane Wierszyki” miał charakter przeglądu. Nie było klasyfikacji i oceniania. Nie było lepszych, ani gorszych występów. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dzięki uprzejmości sponsorów, którymi byli: Urząd Miasta Legionowo, sklep „Chata Skrzata”, firma „Jovi” i „Moje Bambino”.

W prezentacjach widać było ogrom pracy, jaki w przygotowanie włożyły dzieci, nauczyciele i rodzice. Najciekawsze aranżacje i wyjątkowe wrażenia artystyczne dostarczone widzom wyróżniono Nagrodą Prezydenta, którą wręczył Zastępca Prezydenta Miasta Legionowo Piotr Zadrożny. Gorące emocje dnia studziły przepyszne lody sorbetowe ufundowane przez firmę Koral.

Finał spotkania z dziecięcą poezją zakończyło losowanie, w którym Przedszkole Miejskie w Chotomowie i Klub Mokuś z Miejskiego Ośrodka Kultury zdobyły „zestawy majsterkowicza” ufundowane przez właścicieli Sklepu „Chata Skrzata” w Legionowie.

Tekst: Monika Asztemborska, Katarzyna Konwalska
Zdjęcia: Jacek Kądzik,  Kodak Express: www.kodak-legionowo.pl

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close