Ruszyły zapisy do tegorocznego Biegu po Złote Jabłko

Ruszyły zapisy na "Bieg po Złote Jabłko 2017", Fot. UG Jabłonna

Rozpoczęły się zapisy na IV edycję Biegu po Złote Jabłko. 14 maja w Lasach Chotomowskich odbędzie się bieg główny na dystansie 10 km, bieg rodzinny na dystansie 1 km i Nordic Walking na 10 kilometrowej trasie.

Tak, jak w poprzednich latach główną konkurencją będzie pokonanie dystansu 10 km. Uczestnicy biegu głównego wystartują o godz. 11.30. Start i meta będą się znajdowały przy ul. Generała Lucjana Żeligowskiego w Chotomowie – od strony lasu. Trasa biegu jest przełajowa, płaska wiodąca drogami i duktami Lasów Chotomowskich. Pod koniec 10 kilometrowej pętli znajdują się dwa nieduże wzniesienia w miejscu zwanym Górkami Chotomowskimi. Nawierzchnia w znacznej mierze jest twarda, w niektórych miejscach występuje piasek charakterystyczny dla lasu, a powalone drzewa tworzą naturalne przeszkody. Trasa będzie oznakowana strzałkami i taśmą.

O godzinie 10.30 na 10 kilometrową trasę wyjdą uczestnicy Nordic Walking, a o 10.50 na 1 – kilometrową trasę wybiegną dzieci z rodzicami biorącymi udział w Biegu Rodzinnym. Już dziś można zgłaszać swój udział rejestrując się na stronie biegu:

  • Bieg Główny  –  zapisz się TUTAJ
  • Bieg Rodzinny – zapisz się TUTAJ
  • Nordic Walking  – zapisz się TUTAJ

Dzieciom i rodzicom, którzy lubią rywalizacje i aktywny wypoczynek polecamy specjalną trasę rodzinną. Będzie to wyzwanie dla maluchów, ale wierzymy, że z pomocą rodziców i dopingu kibiców każdy da radę. Wszystkie rodziny, które zgodnie przekroczą linię mety otrzymają pamiątkowe medale.

Organizatorami biegu w Lasach Chotomowskich są Urząd Gminy Jabłonna i Agencja Marketingu Sportowego Projekt Igrzyska.

/UG Jabłonna/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Ruszyły zapisy do tegorocznego Biegu po Złote Jabłko"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *