Ruszyły Międzynarodowe Mistrzostwa Polsko – Nordyckie w żeglarstwie

Ruszyły Międzynarodowe Mistrzostwa Polsko - Nordyckie w żeglarstwie, Fot. kpt. Krzysztof Baran, CSŁiI Zegrze

W poniedziałek (20.06) na Jeziorze Zegrzyńskim ruszyły Międzynarodowe Mistrzostwa Polsko – Nordyckie w żeglarstwie regatowym o puchar Dowódcy Generalnego RSZ. W zawodach biorą udział zawodnicy z całego świata. Po kilka drużyn z Brazylii, Holandii, Danii, Norwegii, Finlandii oraz Polski. Zawody potrwają do piątku (24.06).

Regaty zostaną przeprowadzone na zasadach wyścigów flotowych systemem pełnej przesiadki na łodziach klasy SIGMA 600 CLUB dostarczonych przez organizatora według przepisów regatowych ISAF. Rozpoczęcie zawodów miało miejsce w porcie Klubu Mila Zegrzynek Akademii Kuśnierewicza w Jadwisinie k. Serocka w poniedziałkowe przedpołudnie, o godz. 9:00. Od tego czasu na wodach zalewu można podziwiać rywalizację załóg z 6 krajów: Brazylii, Holandii, Danii, Norwegii, Finlandii i oczywiście Polski. Barwy biało-czerwone reprezentują zawodnicy Marynarki Wojennej, Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych oraz Szkolnictwa Wojskowego.

Organizatorem zawodów jest Dowództwo Generalne RSZ. Celem Mistrzostw jest wyłonienie najlepszych międzynarodowych osad regatowych grupy nordyckiej oraz popularyzacja żeglarstwa w środowisku wojskowym.

Zakończenie zawodów planowane jest na piątek (24.06).

/kpt. Krzysztof Baran, red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Ruszyły Międzynarodowe Mistrzostwa Polsko – Nordyckie w żeglarstwie"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *