Reklama

KomunikacjaLegionowskiNajważniejsze

Dębe: Ruszyła budowa kładki nad DW632

Reklama

Kładka nad drogą nr 632 w miejscowości Dębe już powstaje. Na miejscu przejścia dla pieszych pojawiły się barierki i żółte oznakowanie poziome. To niechybny znak, że lada dzień ruszy budowa długo oczekiwanej przeprawy.

Reklama

Mieszkańcy na kładkę czekali wiele lat. Do tej pory zmuszeni byli korzystać z niebezpiecznego przejścia dla pieszych, umiejscowionego za łukiem ruchliwej drogi wojewódzkiej. Rozpoczęta inwestycja sprawi, że piesi i rowerzyści będą się mogli w końcu czuć bezpiecznie.

Wykonawca znany od połowy maja

W połowie maja rozstrzygnięty został przetarg wyłaniający wykonawcę inwestycji. Za kwotę 1 138 355,42 złotych kładkę i rozbudowę sieci teletechnicznej zrealizuje Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY. W ramach prac przebudowany zostanie także fragment Drogi Wojewódzkiej nr 632 w miejscowości Dębe.

Kładka gotowa w grudniu

Prace przy budowie kładki zakończyć się mają na koniec tego roku. Termin wykonania inwestycji wyznaczono na 15 grudnia. Wykonawca ma więc zaledwie pół roku na wybudowanie przeprawy.

Będą utrudnienia

Prace przy realizacji już się rozpoczęły, o czym świadczą oznakowania poziome i pionowe. Zlikwidowane zostało już dotychczasowe przejście dla pieszych. Jak dowiedzieliśmy się od rzecznik prasowej Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie Moniki Burdon, na czas budowy droga nie zostanie wyłączona z ruchu. Niemniej zgodnie z czasową organizacją ruchu, w czasie budowy jezdnia zostanie zwężona. Kierowcy powinni przygotować się na zdjęcie nogi z gazu, bo w obrębie prowadzonych robót obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 40 km/h. Za kierownicą będzie trzeba również zwrócić uwagę na pieszych, którzy będą teraz przechodzić przez drogę w innym miejscu.

/db/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close