Ruszyła budowa boiska przy liceum Konopnickiej. Podobne powstanie przy Targowej

Plac budowy boiska przy Liceum im. Konopnickiej, Fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie

Wraz z poprawą pogody ruszyła długo zapowiadana budowa boiska wielofunkcyjnego przy Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej. Wspólna inwestycja miasta Legionowo i powiatu powinna się zakończyć w maju. W planach jest także budowa podobnego kompleksu sportowego przy szkole zawodowej zlokalizowanej przy ul. Targowej.

Porozumienie w sprawie współfinansowania budowy boiska przy Konopnickiej, zawarte pomiędzy miastem Legionowo, a Starostwem Powiatowym w Legionowie zostało podpisane we wrześniu ubiegłego roku. Mając zapewnione finansowanie inwestycji powiat rozpisał i w grudniu rozstrzygnął przetarg na budowę obiektu. Prace ruszyły na początku marca.

Zgodnie z dokumentacją przetargową przy liceum powstanie boisko wielofunkcyjne z wyposażeniem i ogrodzeniem z piłkochwytami. Budowlańcy postarają się również o zagospodarowanie terenu. W okolicy boiska powstanie nawierzchnia z kostki brukowej oraz trawnik. Przebudowana zostanie także wiata śmietnikowa oraz wybudowane oświetlenie wraz z kablową linią zasilającą. Nie zabraknie nowej kanalizacji deszczowej.

Zgodnie z planem prace mają się zakończyć w drugiej połowie maja, a obiekt będzie objęty 5-letnią gwarancją.

Choć zasługi związane z realizacją tej inwestycji są oficjalnie przypisywane staroście Robertowi Wróblowi i prezydentowi Romanowi Smogorzewskiemu, to nieoficjalnie mówi się, że boisko „wychodziła” wieloletnia dyrektor placówki – Brygida Wagner – Konstantynowicz. Zgodnie z posiadanymi przez nas informacjami to dyrektor już od wielu lat prosiła o wybudowanie boiska. To ona miała też wpłynąć na prezydenta Smogorzewskiego, który zgodził się inwestycję dofinansować.

Podobne boisko powstanie również przy szkole zawodowej

We wtorek (8.03) Starostwo Powiatowe w Legionowie podjęło także decyzję o budowie boiska sportowego przy Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, mieszczącego się w Legionowie przy ul. Targowej. Na razie nie wiadomo kiedy inwestycja zostanie zrealizowana, ale widać w tym względzie determinację samorządowców.

– Szkoła potrzebuje infrastruktury sportowej, nie mamy co do tego wątpliwości. Konsekwentnie unowocześniamy bazę oświatową powiatu i budowa kompleksu sportowego przy PZSP w Legionowie będzie kolejnym krokiem po wymianie kotłowni i zaplanowanej termomodernizacji budynku. – mówi starosta legionowski Robert Wróbel. – To zadanie wpisuje się też w uchwaloną właśnie przez radę powiatu strategię na najbliższe 10 lat – dodaje.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Ruszyła budowa boiska przy liceum Konopnickiej. Podobne powstanie przy Targowej"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *