Reklama
NajważniejszeWiadomości

Rusza przetarg na przebudowę DK61 pomiędzy Legionowem a Zegrzem

Reklama

Lada dzień powinien rozpocząć się przetarg na projekt i przebudowę Drogi Krajowej nr 61 na odcinku od Legionowa do Zegrza. – Ogłoszenie o zamówieniu trafiło do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej – czytamy w komunikacie wydanym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Jeśli wszystko odbędzie się zgodnie z planem, umowa z wykonawcą może zostać podpisana już wiosną przyszłego roku.

Reklama

Plany dalszej rozbudowy DK 61 to dobra wiadomość dla kierowców. Jest szansa na udrożnienie ruchu i ograniczenie liczby korków, które dają się we znaki wszystkim tym, którzy wybierają się na Mazury. Szczególnie zauważalne jest to w sezonie wakacyjnym.

Jak będzie wyglądać wyremontowana DK61?

Rozbudowana DK61 na odcinku od Legionowa do Zegrza będzie miała po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Wybudowane lub wyremontowane zostaną również drogi dojazdowe do obsługi terenu bezpośrednio przyległego do DK61. Na skrzyżowaniach wybudowane zostaną sygnalizacje świetlne, a w miejscu obecnego ronda w Zegrzu, na skrzyżowaniu z DW631, powstanie węzeł. Piesi i rowerzyści będą mogli korzystać z chodnika i ścieżki pieszo-rowerowej. Ponadto droga zostanie wyposażona w urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego – czytamy w komunikacie GDDKiA.

Prace w Legionowie wciąż trwają

W dalszym ciągu trwa jeszcze przebudowa DK61 na odcinku od legionowskiego wiaduktu do ul. Wolskiej w Stanisławowie Drugim. Zakończenie tych prac planowane jest do końca maja 2021 roku.

Zobacz mapkę:

Mat. GDDKiA/Legio24

 

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close