Rozprawiamy się z mitami dobrego CV

Fot. pixabay.com/CC0 Public Domain

Tworząc jeden z najważniejszych dokumentów rekrutacyjnych, jakim niewątpliwie jest CV dokładamy wszelkich starań by był on niemal idealny. Często jednak popełniamy kardynalne błędy oparte na niesprawdzonych opiniach, które mogą nas kosztować utratę szansy na zatrudnienie w wymarzonej firmie. Dziennikarze Pracuj.pl postanowili rozprawić się z czterema mitami, które pokutują wśród poszukujących pracy. Jakie to mity?

Mit 1 – CV nie powinno mieć więcej niż 2 strony

Błąd. Długość twojego CV powinna odpowiadać twojemu doświadczeniu zawodowemu. Jeśli skończyłeś kilkanaście kursów, pracowałeś w kilkudziesięciu grupach tworzących ważne projekty, to pochwal się nimi. Nie staraj się skupić wszystkiego na jednej, czy dwóch stronach. CV powinno pokazać rekruterowi, że masz bogate doświadczenie, które przyda się w nowej firmie.

Mit 2 – CV bez zdjęcia się nie liczy

Błąd. Jak ustalili dziennikarze Portalu Pracuj.pl, rekruterzy najpierw patrzą na twoje doświadczenie zawodowe i kompetencje. Podczas rozpatrywania podań i czytania CV większość z nich w ogóle nie zwraca uwagi na twój wygląd. Lepiej zdjęcia nie dać, niż ma być ono nieaktualne lub nieprofesjonalne. Taki błąd natychmiast zostanie przez rekrutera wychwycony. W jego oczach możemy stać się osobą niedbałą lub nieprofesjonalną. Jeśli już chcemy dołączyć zdjęcie do CV, to musi być ono neutralne, przedstawiające kandydata do pracy na spokojnym tle, bez innych osób towarzyszących. Zdjęcia z wakacji, w bikini lub kąpielówkach odpadają.

Mit 3 – Nieważne co piszę, byle było dużo i kreatywnie

Kolejny błąd. CV powinno być napisane profesjonalnie. Powinno zawierać opis najważniejszych zawodowych osiągnięć opisanych w sposób przyjemny dla oka. Większe interlinie i wytłuszczenia najważniejszych punktów na pewno się przydadzą. Ma być schludnie, przejrzyście i profesjonalnie.

Mit 4 – Małe kłamstwo nie zaszkodzi

Ten błąd można już zaliczyć do karygodnych. Nie bez kozery mówi się, że kłamstwo ma krótkie nogi. Rekruterzy to profesjonaliści i jeśli nawet twojego kłamstwa nie wyłapią na etapie studiowania CV, to podczas rozmowy kwalifikacyjnej już na pewno. Według informacji Pracuj.pl najczęściej kłamiemy w sprawie znajomości języków obcych.

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Przeczytaj artykuł w Pracuj.pl.

Szukasz pracy? Sprawdź sprawdzone ogłoszenia w sieci

Jeśli obecnie szukasz pracy na pewno przeglądasz ogłoszenia w Internecie. Aktualne oferty pracodawców w Legionowa i okolic można znaleźć między innymi tutaj.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Rozprawiamy się z mitami dobrego CV"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *