Reklama

Legio EduLegionowskiWiadomości

Rozpoczynają się dni otwarte na uczelniach w Warszawie

Reklama

Już niedługo warszawskie uczelnie otworzą swoje drzwi dla kandydatów na studia wyższe. Wśród nich są m.in. Wojskowa Akademia Techniczna i Wyższa Szkoła Inżynierii Zdrowia w Warszawie.

Reklama

Wiosna to pora roku, która jest szczególnie ważna dla kandydatów na studia – intensyfikują się przygotowania do egzaminu dojrzałości, maturzyści powoli dokonują też ważnych decyzji, m.in. tych związanych z wyborem kierunku studiów i uczelni, na której podejmą naukę.

Dni otwarte na uczelniach – co można z nich wynieść?

Uczelnie wychodzą naprzeciw maturzystom, organizując dni otwarte, podczas których mogą oni poznać bliżej działalność wybranej szkoły wyższej i zapoznać się z ofertą edukacyjną i zasadami rekrutacji. Dni otwarte to również świetna okazja, aby zobaczyć, jak funkcjonuje uczelnia, zapoznać się z jej infrastrukturą, porozmawiać z wykładowcami i studentami.

W swobodnej rozmowie kandydaci na studia mogą uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania i w efekcie dowiedzieć się dużo więcej niż ze strony internetowej uczelni lub ulotek poświęconych rekrutacji. Nierzadko bezpośredni kontakt z uczelnią pomaga kandydatowi w podjęciu ostatecznej decyzji i upewnia w przekonaniu, że to w tej szkole wyższej chce on kontynuować swoją edukację.

Dni otwarte na uczelniach w Warszawie – które szkoły zapraszają kandydatów?

Jedną z uczelni, które organizują w najbliższym czasie swoje dni otwarte, jest Warszawska Akademia Techniczna. Drugą – Wyższa Szkoła Inżynierii Zdrowia. Warto już teraz poznać bliżej profil tych uczelni, aby zdążyć na dni otwarte i jak najwięcej dowiedzieć się o ich ofercie, zanim ruszy rekrutacja.

Wojskowa Akademia Techniczna

To publiczna uczelnia, nadzorowana przez Ministra Obrony Narodowej. Uczelnia prowadzi studia wojskowe i cywilne na 8 wydziałach: Cybernetyki; Elektroniki; Inżynierii Lądowej i Geodezji; Logistyki; Mechaniczny; Mechatroniki i Lotnictwa; Nowych Technologii i Chemii; Optoelektroniki. Studiuje tutaj ponad 9,5 tysiąca studentów. W ofercie znajdziemy studia I oraz II stopnia. Uczelnia zaprasza kandydatów na dni otwarte, które odbędą się 23 marca 2019 roku.

Wyższa Szkoła Inżynierii Zdrowia w Warszawie

Jest to uczelnia prywatna, która w swojej ofercie ma następujące kierunki: dietetyka, kosmetologia oraz chemia kosmetyczna. Studenci mogą się tutaj kształcić na studiach I stopnia (licencjat, studia inżynierskie) i II stopnia. Warto zaznaczyć, że uczelnia ta znalazła się w rankingu magazynu „Perspektywy” z 2018 roku w kategorii „Najlepsze uczelnie niepubliczne”.

Dla osób zainteresowanych ofertą dydaktyczną tej uczelni, doskonałym pomysłem będzie wzięcie udziału w dniach otwartych. Wyższa Szkoła Inżynierii Zdrowia w Warszawie zaprasza w terminach: 14-15 marca, 28-29 marca oraz 11-12 kwietnia 2019 roku.
Więcej informacji o dniach otwartych na innych warszawskich uczelniach znajduje się pod linkiem – http://www.uczelnie.pl/

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close