Rozpoczyna się budowa wiaduktu w Chotomowie

Nakładem blisko 20 mln euro powstaną trzy wiadukty drogowe nad linią kolejową z Warszawy do Gdyni na terenie warszawskiej Białołęki i w Chotomowie. 6 października 2010 r. w siedzibie Urzędu Dzielnicy Warszawa Białołęka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zawarły umowę w tej sprawie. Podpisanie kolejnej umowy na budowę nowych skrzyżowań w obszarze Lokalnego Centrum Sterowania Ruchem Kolejowym Nasielsk, to jeden z ostatnich etapów przed zakończeniem inwestycji w obszarze 70-kilometrowego odcinka trasy z Warszawy do Świercz.

Planowane wiadukty powstaną w następujących lokalizacjach:
1. Dwupoziomowe skrzyżowanie drogi z torami kolejowymi, w ciągu ulic Klasyków i Bohaterów w Warszawie.
2. Dwupoziomowe skrzyżowanie drogi z torami kolejowymi, w ciągu ulicy Mehoffera w Warszawie.
3. Dwupoziomowe skrzyżowanie drogi z torami kolejowymi w ciągu ulicy Partyzantów w Chotomowie.

Zakres prac obejmuje m.in. wykonanie konstrukcji wiaduktu, budowę dróg dojazdowych i przebudowę fragmentów dróg. Wykonane zostaną także roboty odwodnieniowe obiektu i dróg, roboty torowe w rejonie obiektu oraz likwidowanego przejazdu, rozbiórki budynków oraz infrastruktury drogowej związanej funkcjonalnie z przeznaczonym do rozbiórki przejazdem kolejowym.

REKLAMA

O kontrakt ubiegało się 7 firm i konsorcjów. Ostatecznie komisja przetargowa, po przeanalizowaniu złożonych ofert pod kątem ich zgodności z wymogami formalnymi i technicznymi, wybrała ofertę firmy INTOP, która na zadanie 1 (wiadukt przy ul Klasyków) zaproponowała kwotę 10 686 712,28 euro brutto, a zadanie zadnie 2 (wiadukt przy ul. Mehoffera i w Chotomowie) wyceniła na kwotę 9 036 092,00 euro brutto.

Przed przystąpieniem do robót wykonawca zobowiązany jest do wykonania projektu organizacji ruchu na czas budowy. Inwestycja będzie wykonana w okresie 12 miesięcy od daty rozpoczęcia robót. W ramach modernizacji linii kolejowej PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. likwidują przejazdy kolejowe w poziomie szyn, zastępując je skrzyżowaniami dwupoziomowymi i tunelami dla pieszych w bezpośrednim sąsiedztwie przystanków osobowych oraz chodnikami lub drogami dojazdowymi. W związku z prowadzeniem pociągów z prędkością powyżej 160 km/h, między Warszawą i Gdynią zostanie zlikwidowanych ponad 100 przejazdów.

(źródło: UG Jabłonna/wnp.pl, foto: wikipedia.org)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Rozpoczyna się budowa wiaduktu w Chotomowie"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *