Rolnicy uważajcie na oszustów!

foto: sxc.hu

Do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego docierają sygnały od rolników z Mazowsza, do których telefonują osoby podające się za pracowników urzędu i proponują odpłatną pomoc przy pozyskiwaniu dotacji unijnych. Ostrzegamy rolników z Mazowsza przed korzystaniem z tego typu nieuczciwych propozycji – urząd marszałkowski nie pobiera opłat za udzielanie informacji o możliwości uzyskania pomocy oraz nie przygotowuje wniosków o wsparcie finansowe. O całej sytuacji została już zawiadomiona policja.

foto: sxc.hu

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego nie korzysta z usług zewnętrznych podmiotów działających w branży doradczej i konsultingowej. Nie pobiera także opłat za udzielanie informacji o możliwości uzyskania pomocy oraz nie przygotowuje wniosków o wsparcie finansowe. Zatem pojawiające się sygnały o możliwości uzyskania ze środków samorządu województwa wsparcia na modernizację gospodarstw rolnych, mogą świadczyć o stosowaniu nieuczciwej praktyki i chęci wyłudzenia pieniędzy od osób potencjalnie zainteresowanych.

Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego zawiadomili już o całej sprawie Mazowiecką Komendę Wojewódzką oraz Komendy w Siedlcach i w Grójcu. O kolejnych takich zgłoszeniach komendy będą informowane na bieżąco.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.mazovia.pl

/Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Rolnicy uważajcie na oszustów!"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *