ReklamaArtykuł SponsorowanyDobrze Wiedzieć!

Rolety okienne – podpowiadamy na czym polega ich fenomen

Reklama

Dobór odpowiednich elementów aranżacji okien to nie lada wyzwanie i wiąże się z szeregiem kwestii, które należy uwzględnić. W nowym budownictwie czy domach, które były niedawno remontowane, wraz z karniszami, zasłonami i firanami znaleźć można również rolety chroniące przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Oprócz funkcji praktycznych pełnią one również rolę elementu dekoracyjnego, zwłaszcza rolety z wzorami. Przekonaj się, jak wiele zmieniają rolety okienne i poznaj kilka porad dotyczących ich doboru.

Reklama

Rolety okienne, czyli prosty i wygodny sposób na regulację ilość światła w pomieszczeniu

Przeglądając kolejne oferty rolet okiennych, warto pamiętać, że będzie to wybór na następnych kilka lat, stąd należy uwzględnić kilka czynników, a jednym z nich jest ilość światła, jaka dociera do pomieszczenia. Jeśli jest ona zbyt duża, to warto postarać się, by przyciemnić pokój, dobierając m.in. dodatki, meble czy właśnie roletę, które pomogą w lepszym rozchodzeniu się światła. W takim przypadku ważny jest zarówno materiał, jak i jego kolor czy wzornictwo. Dobrym rozwiązaniem może okazać się podgumowana tkanina o ciemnej barwie, która przepuszcza minimalną ilość światła i stanowi doskonałe zabezpieczenie przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

Z kolei rolety dzień-noc to nowatorskie rozwiązanie, które jednym ruchem pozwala zaciemnić pomieszczenie lub je rozjaśnić. Dzięki specjalnym, naprzemiennie ułożonym pasom ciemnego i transparentnego materiału, w wygodny sposób można regulować ilość światła w pomieszczeniu. To doskonałe rozwiązanie do sypialni czy pokojów dziecięcych, w których zbyt duże promieniowanie słoneczne, może powodować kłopoty z zasypianiem. Więcej na temat rolet okiennych i tego, jak skutecznie zatrzymują one napływ światła, przeczytać można na stronie renomowanego producenta rolet firmy Karnix – https://www.karnix.pl/rolety-marki-karnix-galeria-produktow.html.

Rolety i sposób ich montażu – co warto wiedzieć?

Działanie rolet jest proste i opiera się głównie o podnoszenie lub opuszczanie materiału za pomocą specjalnego mechanizmu. Rolety kojarzone są zazwyczaj z charakterystycznymi sznurkami czy żyłkami montażowymi, zaś sam materiał nawinięty jest na specjalną rolkę. Jeśli nie jest ona w żaden sposób osłonięta, wówczas ma się do czynienia z roletą wolnowiszącą, którą zamocować można bezpośrednio do ściany za pomocą specjalnych chwytaków. Z kolei jeśli materiał został osłonięty, to wówczas mowa jest o roletach kasetowych lub mini roletach, które doskonale nadają się do montowania na skrzydle okna.

W kwestii rolet nieosłoniętych, coraz popularniejsze stają się te rzymskie lub plisy, które zyskały sobie serca osób chcących w jeszcze dokładniejszy sposób regulować ilość światła, jaka dociera do pomieszczenia. Pierwsze doskonale nadają się do montażu w salonie, z kolei te drugie idealnie sprawdzą się na oknach dachowych, zapewniając doskonałą stabilność i ochronę przed nadmiernym promieniowaniem, a co za tym idzie, ciepłem. Dodatkowe informacje o roletach okiennych i sposobie ich doboru, przeczytać można w artykule: Wiosenne dekoracje okienne podpowiadamy jakie rolety wybrać.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close