Reklama
Dobrze Wiedzieć!LegionowskiNajważniejszeWiadomości

Rodzina 500 Plus w Legionowie. Gdzie będzie można złożyć wniosek?

Reklama

1 kwietnia 2016 roku w życie wchodzi rządowy program Rodzina 500 Plus, dzięki któremu będzie można uzyskać dofinansowanie w kwocie 500 złotych na drugie i każde kolejne dziecko. Rozdzielaniem pieniędzy mają zająć się urzędy gmin. Jak będzie wyglądała realizacja tego programu w Legionowie? Kontynuujemy nasz cykl dla mieszkańców powiatu legionowskiego.

Reklama

W stolicy powiatu legionowskiego, podobnie jak ma to miejsce w innych gminach, organizacją programu Rodzina 500 Plus zajmie się Ośrodek Pomocy Społecznej. Wnioski o przyznanie dofinansowania będzie można składać od 1 kwietnia w siedzibie ośrodka przy Al. 3-go Maja, jego filii na os. Kozłówka, a także w Urzędzie Miasta Legionowo oraz w punkcie przy ul. Jagiellońskiej 13A. Formularz wniosku można będzie pobrać pobrać w OPS, Urzędzie Miasta, szkołach, przedszkolach i żłobku oraz w internecie – ze strony OPS i Urzędu Miasta – informuje naszą redakcję Tamara Mytkowska, rzecznik prasowa UM Legionowo.

Pieniądze będą przelewane na wskazane konto bankowe lub gotówką w kasie Ośrodka Pomocy Społecznej.

Jak informuje Tamara Mytkowska z UM Legionowo, do obsługi programu OPS zatrudni 3 dodatkowe osoby. Pieniądze na ich wynagrodzenie będą pochodziły z budżetu państwa. Będzie to kwota 2% wartości wszystkich świadczeń w ramach Programu Rodzina 500 Plus jakie zostaną wypłacone w Legionowie w 2016 roku.

Kto dostanie pieniądze w ramach Rodziny 500 Plus?

Pieniądze z rządowego programu Rodzina 500 Plus, w kwocie 500 złotych będzie mógł uzyskać każdy bez wyjątku, kto posiada minimum dwójkę niepełnoletnich dzieci. W skrócie – jeśli mamy dwoje dzieci otrzymamy od państwa 500 złotych, jeśli troje 1000 itd. Każde dziecko począwszy od drugiego otrzyma własne 500 zł. Kwotę taką będzie można otrzymać również na jedno dziecko, ale pod warunkiem, że dochód na osobę w danej rodzinie nie przekracza 800 złotych netto.

Przeczytaj więcej na ten temat:

/red/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

6 razy komentowano

 1. do kp: teraz o fuche juz za pozno. trzeba bylo sie krecic przed wyborami i promowac wygranych to teraz w nagrode bys stolek mial :)

 2. Do Madzi.Najlepiej to nic nie robić,a manna sama z nieba spadnie.Jeżeli ktoś nie chce,to przymusu nie ma,można zrezygnować.

 3. Na pewno tak jak i do zasilku rodzinnego trzeba będzie latać po zusach,skarbówkach i Bóg wie co jeszcze.Pochodze raczej z biednej rodziny i te pieniążki bardzo nam pomogą ale jak sobie o tej kupie papierków i lataniu po urzędach to aż mnie ciarki przechodź.dobrze ze to raz w roku?

 4. Liczba dzieci poniżej 18 roku w gminie Legionowo na 2014 to w dużym przybliżeniu 10000 (statystyki GUS dostępne w necie). Załóżmy ze w tym roku tez jest tyle choc pewnie jest wiecej bo miasto się intensywnie dogęszcza i niech tylko 1/3 z nich dostanie dofinansowanie czyli 3300 * 500 zl to daje
  1 650 000 zl. Z tego policzyc 2% to daje jakies… no jakby nie liczyl 33 tysi miesiecznie na 3 osoby. Jakby nie patrzyl osoba ktora bedzie weryfikowac dowod osobisty z lista i wyplacac gotowke bedzie dostawac 11 tysi po odjeciu zusów i srusow. A warto zauwazyc ze wyliczenia zakaldaja ze tylko 1/3 dzieci w legionowie zalapie sie na kase. A co by bylo gdyby tak jak w Wejherowie (Pomorze) wyliczono z grubsza ze na 9966 dzieci skorzysta 7000 ? To bysmy mieli odsetek 70%.
  No to przy 70% to nam daje ((70% z 10000)*500)*2% / 3 = 23 tysie na łba.
  Ktoś wie może gdzie składać CV żeby dostać tę fuchę. Nie mam dużych wymagań, połowę wypłaty oddam na cele charytatywne albo na dowolne przedszkole w mieście.

 5. Przecież jest napisane w artykule, że dochód netto. W obliczeniu tej kwoty pomogą Ci na przykład PIT-y, które dostałaś wraz z mężem od pracodawcy. Sumujesz dochody netto i dzielisz na liczbę członków rodziny. Jeśli masz mniej niż 800 zł to dostaniesz kasę, jak więcej to nie.

 6. Jak mam sprawdzić,że dochód nie przekracza 800zł.Czy to jest kwota brutto czy netto.Czy potrzebny jest dochód z Urzędu Skarbowego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button