Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Rembelszczyzna: Po pożarze rodzina bez dachu nad głową. Apel o pomoc

Reklama

W poniedziałek (11.01) około godz. 22:40 przy ul. Strużańskiej w miejscowości Rembelszczyzna (gmina Nieporęt) miał miejsce groźny pożar domu jednorodzinnego. W jego wyniku 5-osobowa rodzina została pozbawiona dachu nad głową. Choć pomoc zadeklarował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, potrzebne będzie większe wsparcie.

Reklama

Do pożaru, którego prawdopodobną przyczyną mogło być nieprawidłowe działanie instalacji kominowej doszło późnym wieczorem. Zgłoszenie o ogniu, który trawi poddasze budynku wpłynęło do strażaków o godz. 22:45. Na miejsce natychmiast zadysponowano wozy gaśnicze. Po ich przyjeździe okazało się, że płomienie zajęły już poddasze wraz z więźbą dachową murowanego domu jednorodzinnego. Strażacy natychmiast przystąpili do działania. Odłączono instalację elektryczną i rozpoczęto gaszenie ognia za pomocą dwóch prądów wody. Jeden z nich skierowano na poddasze przez właz dachowy, drugi zabezpieczał dach przed rozprzestrzenieniem się żywiołu.

W międzyczasie na miejscu zdarzenia pojawiła się policja oraz karetka pogotowia ratunkowego. Ratownicy przebadali domowników, którzy na szczęście cali opuścili płonący budynek. Okazało się, że ich zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Nie było więc potrzeby ich hospitalizacji.

Po stłumieniu płomieni strażacy byli zmuszeni rozebrać część dachu. Całość została dodatkowo przelana wodą. Jest to konieczne, aby unieszkodliwić ewentualne zarzewie ognia. Budynek sprawdzono także za pomocą kamery termowizyjnej.

Akcja gaśnicza, w której brało udział 7 zastępów straży pożarnej (2 – JRG Legionowo, 5- OSP) trwała 3 godziny.

Fot. OSP Nieporęt

Rodzina bez dachu nad głową – prośba o pomoc

W wyniku działania ognia oraz zalania podczas akcji gaśniczej budynek uległ zniszczeniu. Nie nadaje się obecnie do zamieszkania i jak przyznają strażacy musi zostać wyremontowany. 5-osobowa rodzina ostatnią noc spędziła u rodziny, od wtorku znajduje się pod opieką Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nieporęcie. Pomoc pogorzelcom ze strony gminy obiecał sam wójt Sławomir Maciej Mazur, który osobiście był na miejscu zdarzenia.

Radna Gminy Nieporęt Marta Damm – Świerkocka  również zaangażowała się w akcję i zaapelowała o wsparcie – potrzebne są ubrania, buty, przybory szkolne, pościel, koce, jedzenie oraz materiały budowlane do odbudowy.

Źródło: Facebook Marty Damm-Świerkockiej
Źródło: Facebook Marty Damm-Świerkockiej

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close