Zamknij

Rekrutacja na studia MUM 2021 - Postaw na dobry zawód

12:00, 23.07.2021
Skomentuj

Dobry wybór odpowiedniego kierunku studiów bezpośrednio wiąże się z wykonywaniem wymarzonego zawodu. To z kolei wpływa na zadowolenie z życia, motywację w pracy, możliwość dalszego rozwoju w wybranym przez siebie kierunku oraz odpowiednie zarobki. Decydując się na wybór zawodu warto wziąć pod uwagę przede wszystkim możliwość znalezienia przyszłej pracy, czyli zapotrzebowanie na tak wykształconych pracowników. Z pewnością ze znalezieniem pracy nie będą mieć problemu absolwenci kierunków medycznych.


Jaki kierunek warto wybrać?


Obecnie zauważa się wzrost zapotrzebowania na przedstawicieli zawodów opieki zdrowotnej, dlatego dużą popularnością cieszą się studia medyczne. Przede wszystkim:


  • fizjoterapia

  • położnictwo

  • pielęgniarstwo


Studia na tych kierunkach są przyjemne i przyszłościowe, gdyż przedstawiciele tych zawodów zawsze znajdą adekwatną do swoich umiejętności pracę. W zależności od preferencji, fizjoterapię powinny wybrać osoby lubiące pracę z ludźmi. Zawód ten polega na rehabilitacji pacjenta i umożliwieniu mu powrotu do pełnego zdrowia i sprawności. W zależności od preferencji po ukończeniu studiów można rozpocząć pracę w pediatrii, uroginekologii, ortopedii, kardiologii i wielu innych dziedzinach medycyny. To dobry wybór zarówno dla osób preferujących pracę w szpitalu, jak i prywatnym gabinecie. Kierunek fizjoterapia trwa 5 lat i ma formę jednolitych studiów magisterskich. Można na nie uczęszczać w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

Położnictwo (mum.edu.pl/studia-licencjackie-poloznictwo) to najlepsza opcja dla osób, które doceniają cud narodzin oraz preferują pracę z kobietami w ciąży i po porodzie. Oczywiście, przedstawiciele tego zawodu wypełniają wiele innych, ważnych zadań, jednak opieka nad ciężarnymi i kobietami po porodzie stanowi ich główną rolę. Absolwenci znajdą pracę w szpitalach, ośrodkach położniczych oraz publicznych ośrodkach opieki zdrowotnej. Mogą także prowadzić zajęcia w szkołach rodzenia. Mazowiecka Uczelnia Medyczna oferuje możliwość zapisów na studia I stopnia (licencjackie) w trybie stacjonarnym.

Kolejnym polecanym kierunkiem jest pielęgniarstwo (mum.edu.pl/studia-licencjackie-pielegniarstwo). Jego nauczanie trwa 3 lata w trybie stacjonarnym, po czym otrzymuje się tytuł licencjata i możliwość dalszego kształcenia. Zawód ten zaliczany jest do deficytowych - pracę po studiach można znaleźć zarówno w Polsce, jak i za granicą. Docelowymi miejscami pracy są szpitale, ośrodki zdrowotne i wszystkie renomowane kliniki ochrony zdrowia. Duże zapotrzebowanie sprawia, że absolwenci bez problemu znajdą swoje wymarzone miejsce pracy, w którym będą mogli się rozwijać.

Dlaczego wybór właściwego kierunku jest tak ważny?


Wybór odpowiedniego kierunku studiów jest niezwykle ważny, ponieważ w wielu przypadkach świadczy o całym życiu przyszłego studenta. Podczas kilkuletniej nauki zdobywa się wiedzę teoretyczną i praktyczną, mającą na celu przygotowanie do wykonywania pracy. Wybór złego kierunku, niezgodnego z własnymi preferencjami, zainteresowaniami czy umiejętnościami sprawia, że student traci kilka lat na przyswajanie niepotrzebnej mu wiedzy, której najprawdopodobniej nie wykorzysta, gdyż ostatecznie i tak nie będzie pracować w swoim wyuczonym zawodzie. Może się również okazać, że taka osoba znajdzie pracę w wybranym zawodzie, jednak nie będzie wykonywać jej z przyjemnością i zaangażowaniem, co jest kluczem do sukcesu. Powszechnie wiadomo, że robiąc to, co się lubi, praca nigdy nie będzie obowiązkiem.

Dokonując wyboru należy kierować się przede wszystkim własnymi zainteresowaniami, ale także usposobieniem i cechami charakteru. Studia medyczne na powyższych kierunkach najlepiej sprawdzą się w przypadku osób cierpliwych, życzliwych i pomocnych, chętnych do ciągłego zdobywania wiedzy. Tacy studenci muszą posiadać duże pokłady empatii oraz dobrze odnajdować się w kontaktach z innymi ludźmi.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%