Rekordowy kwiecień na Lotnisku w Modlinie. Ryanair przenosi loty krajowe na Okęcie

Fot. arch. Legio24

W kwietniu Lotnisko Warszawa/Modlin odnotowało rekordowy w swojej historii miesięczny wynik obsłużonych pasażerów. W minionym miesiącu z portu skorzystało 244 546 podróżnych. Jest to ponad 5,3% wzrost w stosunku do kwietnia 2015 r. oraz 5,3% wzrost do marca br. Według prognoz, w tym miesiącu padnie kolejny rekord i podwarszawskie lotnisko przekroczy ćwierć miliona pasażerów odprawionych w ciągu jednego miesiąca. W całym 2016 r. lotnisko przyjmie 2,8 mln podróżnych.

Podczas ostatniej konferencji prasowej w Warszawie współpracujący z lotniskiem Ryanair zapowiedział dołożenie trzeciego samolotu do bazy w Modlinie oraz ogłosił uruchomienie jeszcze w tym roku ośmiu nowych połączeń lotniczych z Modlina. Od października pasażerowie będą mogli polecieć do: Porto, Tuluzy, Edynburga, Walencji, Leeds, Belfastu, Birmingham i Newcastle.

Ryanair zabiera loty krajowe na Okęcie

Niestety przewoźnik poinformował także o innej, niekorzystnej dla nowodworskiego lotniska decyzji. Od 30 października 2016 roku Ryanair przeniesie bowiem swoje połączenia krajowe (Modlin – Gdańsk, Modlin -Wrocław) na warszawskie lotnisko na Okęciu. Czy to oznacza powolne wycofywanie się jedynego regularnego przewoźnika z Modlina? To raczej mało prawdopodobne, bo port im. Chopina jest już dość mocno obciążony przez linie lotnicze, ale niczego wykluczyć nie można.

Jakie połączenia?

Poniżej przedstawiamy 43 kierunki lotnicze z/do Lotniska Warszawa/Modlin:

Zagraniczne: Glasgow International, Bruksela-Charleroi, Paryż-Beauvais, Eindhoven, Mediolan Bergamo, Liverpool, Sztokholm Skavsta, Oslo Rygge, Londyn Stansted, Rzym Ciampino, Bolonia, Bristol, Manchester, East Midlands, Dublin, Barcelona, Shannon, Madryt, Gran Canaria, Teneryfa, Fuerteventura, Ateny, Lizbona, Alicante, Chania, Palma, Piza, Saloniki, Trapani, Kolonia, Malaga, Goteborg, Korfu.

Krajowe: Wrocław i Gdańsk (do października 2016).

Nowe trasy od sezonu zimowego 2016/2017: Porto, Tuluza, Edynburg, Walencja, Leeds, Belfast, Birmingham, Newcastle.

Dokąd polecimy z Modlina? – mapa

Dokąd polecimy z Modlina? - mapa

Mapa w większym rozmiarze – kliknij tutaj.

/red, mat. prasowe/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Rekordowy kwiecień na Lotnisku w Modlinie. Ryanair przenosi loty krajowe na Okęcie"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *