Reklama

Biznes, praca, pieniądzeLegionowskiWiadomości

Rekordowe lato w Modlinie. Ponad pół miliona obsłużonych pasażerów

Reklama

Tegoroczne wakacje były w Modlinie wyjątkowo gorące. Od 24 czerwca do 31 sierpnia z portu skorzystało blisko 600 tys. pasażerów. To 10% wzrost w porównaniu do ubiegłego roku.

Reklama

Podróżni najchętniej latali do Londynu (75 312 tys. pasażerów), Wrocławia (41 709 tys.), Brukseli (38 034 tys.), Gdańska (36 980 tys.) i Dublina (27 749 tys.). Z typowo wakacyjnych kierunków największą popularnością cieszyły się Rzym, Ateny, Alicante, Teneryfa, Malaga oraz Piza.

Zimą siatka połączeń wzbogaci się o osiem nowych tras. Już od końca marca pasażerowie będą mogli polecieć do Porto, Tuluzy, Edynburga, Walencji, Leeds, Belfastu, Birmingham i Newcastle.

Zaczynali od 25 kierunków

– Kiedy w 2012 r. otwieraliśmy lotnisko, na mapie połączeń Modlina było 25 kierunków lotniczych. Dzisiaj nasi pasażerowie mogą polecieć do 44 miast w całej Europie – to jest czwarta najbogatsza oferta regularnych połączeń lotniczych na rynku polskim – mówi Leszek Chorzewski, p. o. prezesa portu. – – Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni, a już wkrótce będziemy mogli ogłosić pasażerom kolejne nowości. Bardzo gorąco zapowiada się również tegoroczna zima w Modlinie, z aż ośmioma nowymi trasami – dodaje.

Prawie 3 mln w 2016 roku

W sierpniu z Lotniska Warszawa/Modlin skorzystało 255 036 podróżnych w ruchu regularnym. Oznacza to 12% wzrost w porównaniu z sierpniem 2015 r. W minionym miesiącu, w ciągu jednego dnia lotnisko obsługiwało średnio 8,2 tys. pasażerów oraz 49 regularnych startów i lądowań. Od początku tego roku na lotnisku odprawiło się 1,95 mln podróżnych. Według szacunków zarządu spółki, w całym 2016 r. port przyjmie ok. 2,8 mln osób.

/red, mat. prasowe/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

2 razy komentowano

  1. Proponuję lotnisko w Modlinie nazwać imieniem L. Kaczyńskiego, to od razu kolejarze podciągną połączenie kolejowe do samego lotniska. To oczywiście sarkazm z mojej strony, ale przy obecnych władzach jest to jedyny skuteczny sposób. Na otwarcie linii będzie apel smoleński, msza, TVPis, asysta wojskowa, ojciec dyrektor, wielki prezes z dworem itd.

  2. Fajnie, jeszcze jakby zrobili pociąg pod stację modlin byłoby lepiej, bo z dojazdem kiepsko i zostawieniem samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button