Reklama
Artykuł SponsorowanyDobrze Wiedzieć!

Rękawice ochronne – jakie jest ich przeznaczenie oraz na jaki rodzaj się zdecydować?

Reklama

Niezwykle ważnym elementem, jeśli chodzi o odzież roboczą czy też ochronną, są ochronne rękawice robocze. Sprawdzają się w wielu różnych sytuacjach, skutecznie chroniąc dłonie użytkownika – zarówno przed urazami mechanicznymi, jak i przed bakteriami czy drobnoustrojami, a także niebezpiecznym dla skóry działaniem środków chemicznych i detergentów.

Reklama

Rękawice ochronne nitrylowe

Coraz większą popularnością i uznaniem w wielu różnych branżach cieszą się ochronne rękawice nitrylowe. Jako rękawice jednorazowe zapewniają skuteczną ochronę. Co istotne – tego typu rękawice nie powodują uczulenia i są w pełni bezpieczne dla skóry. Nadają się więc dla alergików i osób o szczególnie wrażliwej skórze. Rękawice ochronne nitrylowe nie powodują obtarć czy odparzeń, ze względu na to, że mają elastyczną formułę i dopasowują się idealnie do kształtu dłoni. Można wręcz powiedzieć, że są jak druga skóra. To dlatego znajdują zastosowanie w medycynie, na przykład w gabinetach stomatologicznych. Coraz częściej używane są jednak również w gastronomii, przemyśle spożywczym i w wielu innych branżach. Przeznaczone do stosowania w zawodach medycznych rękawice spełniają rygorystyczne normy bezpieczeństwa EN i FD. Są wytrzymałe, komfortowe i nadają się do wykonywania prac precyzyjnych.

Rękawice robocze – rodzaje i zastosowanie

Warto wiedzieć, że istnieje wiele różnych rodzajów rękawic ochronnych, które sprawdzają się w rozmaitych okolicznościach. Rękawice ochronne to element odzieży roboczej, który trzeba mieć zawsze pod ręką. Przyjrzyjmy się zatem poszczególnym rodzajom ochronnych rękawic roboczych (dostępnych tutaj: https://www.opakowanianawynos.pl/196-rekawice-ochronne).

Rękawice jednorazowe

Są to rękawice, niezbędne przede wszystkim w medycynie, kiedy użytkownik ma styczność z krwią, odpadami medycznymi i innymi potencjalnie groźnymi pod kątem bakteriologicznym substancjami. Rękawice te chronią zarówno pracownika ochrony zdrowia, jak i pacjentów. Można je łatwo założyć i zdjąć. W tym przypadku szczególnie rekomendowane są wspomniane wyżej rękawice nitrylowe. Rękawice jednorazowe znajdują zastosowanie także w przemyśle spożywczym oraz w gastronomii.

Rękawice powlekane

Rękawice robocze powlekane lateksem czy rękawice powlekane gumą przeznaczone są do rozmaitych prac, w których potrzebna jest dobra przyczepność (zapewnia ją chropowata powierzchnia we wnętrzu rękawic), a także dobra ochrona przed urazami mechanicznymi. Na rynku dostępne są także rękawice bawełniane, które świetnie sprawdzają się podczas nieco mniej inwazyjnych prac: na przykład w bibliotece czy muzeum, ale także nadają się do zabiegów kosmetycznych.

Rękawice skórzane

Kolejną z kategorii rękawic ochronnych są rękawice skórzane. Nadają się one oczywiście do wielokrotnego użytku oraz – jak sama nazwa wskazuje – wykonane są ze skóry. Tego typu rękawice cechują się szczególnie dużą wytrzymałością, a co za tym idzie świetnie chronią ręce przed wszelkimi potencjalnymi urazami.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button