Reklama
KomunikacjaMazowsze - wiadomości z regionuWiadomości

Region: Z Modlina polecisz na Maltę

Reklama

W miniony weekend na Lotnisku Warszawa/Modlin zaczął obowiązywać zimowy rozkład lotów. Wraz z nim pojawiło się kilka atrakcyjnych nowości, a jedną z najbardziej ciekawych i zarazem wyczekiwanych, jest połączenie na Maltę, które będzie realizowane przez Ryanair trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty. Inauguracyjny lot wystartował we wtorek o 14:20.

Reklama

Lot z Lotniska Warszawa/Modlin do Valletty – najdalej wysuniętej stolicy w Europie, trwa 3 godziny a bilety, według danych Przewoźnika, można znaleźć już za cenę nieco ponad 200 zł. w dwie strony.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości dołączenia do naszej siatki połączeń kolejnego punktu. Warto zaznaczyć, że w zimowym rozkładzie lotów z naszego Lotniska znalazło się aż 6 premierowych połączeń. Jestem przekonany, że Malta stanie się jedną z głównych atrakcji turystycznych, wybieranych tej zimy przez naszych pasażerów – mówi Tomasz Szymczak, p. o. Prezesa Zarządu Portu Lotniczego Warszawa/Modlin.

Bogaty zimowy rozkład lotów

Rozkład lotów na sezon zima 2021/2022 jest jednym z najbardziej rozbudowanych w historii Lotniska Warszawa/Modlin. W siatce połączeń Ryanair znajduje się 46 kierunków, do 21 krajów w Europie i 2 w Azji, w tym 6 premierowych. Poza Maltą są to: Aarhus, które startuje 3 grudnia, z częstotliwością 2 razy w tygodniu, Helsinki (4 razy w tygodniu), Koszyce (2 razy w tygodniu), Ryga (5 razy w tygodniu) i Sztokholm (5 razy w tygodniu).

Tradycyjnie, najwięcej lotów zaplanowanych jest na kierunkach brytyjskich, na osiem lotnisk (Birmingham, Bristol, East Midlands, Edynburg, Leeds, Liverpool, Londyn-Stansted, Manchester). Następne w kolejności jest siedem miast Półwyspu Apenińskiego, z lotniskami w Bergamo, Bolonii, Bari, Rzymie, Katanii, Neapolu i Treviso. W Hiszpanii natomiast podróżni mogą skorzystać z sześciu sprawdzonych kierunków – Alicante, Barcelony, Madrytu, Malagi, Teneryfy i Walencji. Po przerwie do rozkładu powracają także połączenia do Tel Awiwu.

Lotnisko Warszawa/Modlin to port pierwszego wyboru dla warszawiaków i mieszkańców północno-wschodniej Polski. Od uruchomienia pierwszych połączeń, skorzystało z niego ponad 19 milionów pasażerów.

/red., mat. prasowe/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button