Region: Wnioski o dopłaty bezpośrednie tylko do 15 czerwca

fot. Biuro Powiatowe ARiMR w Legionowie

Rolnicy, którzy nie złożyli jeszcze wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich mają na to czas tylko do 15 czerwca – przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pracownicy Agencji przypominają także, że od tego roku rolnicy składają wnioski wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.

Główne korzyści wynikające z wypełniania oraz złożenia wniosku o przyznanie płatności na rok 2018 poprzez aplikację eWniosekPlus to m.in. brak konieczności uzupełniania danych alfanumerycznych w zakresie płatności obszarowych. Wszystkie dane generowane są automatycznie na podstawie narysowanych granic upraw i wybranych płatności. Rolnicy uzyskują także możliwość mobilnego dostępu do konta przy użyciu tabletu lub smartfonu. – Złożenie wniosku w wersji elektronicznej za pomocą aplikacji e-WnioskPlus to przede wszystkim oszczędność czasu, który szczególnie teraz, kiedy zaczęły się prace polowe, jest bardzo cenny dla rolników – mówią pracownicy ARiMR.

Rolnicy, którzy nie mają dostępu do Internetu mogą skorzystać z tzw. punktów pomocy technicznej, które są w każdym biurze powiatowym ARiMR. Przygotowane są tam stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, gdzie można wypełnić e-wniosek i wysłać go do Agencji.

Potrzebujesz pomocy w wypełnieniu wniosku?

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oprócz pomocy technicznej uruchomiła również, pod numerem telefonu 22 595 02 60, specjalną infolinię dla rolników, którzy potrzebują pomocy w wypełnieniu i wysłaniu wniosku. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 19:00. Pytania można także przesłać korzystając z poczty elektronicznej. Wystarczy wysłać je na adres: [email protected] Natomiast wszelkie problemy i błędy pojawiające się podczas wypełniania e-Wniosku obszarowego można zgłaszać przez portal: POMOC.ARIMR.GOV.PL

790 tys. e-wniosków do 5 czerwca

Jak wynika z danych ARiMR do 5 czerwca rolnicy złożyli ponad 790 tys. wniosków przez Internet. Najwięcej jest ich w województwach mazowieckim, lubelskim, łódzkim, wielkopolskim, małopolskim i podkarpackim.

/red., ARiMR/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Region: Wnioski o dopłaty bezpośrednie tylko do 15 czerwca"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *