ReklamaCiekawostkiMazowsze - wiadomości z regionuPo godzinachWiadomości

Region: W weekend rozgrzewka przed majówką za półdarmo w Twierdzy Modlin

Reklama

Poland Bike Marathon, zwiedzanie potężnych koszar z przewodnikiem, dni otwarte w Muzeum, zniżki w hotelach i restauracjach – to wszystko i jeszcze więcej czeka na turystów w Twierdzy Modlin w najbliższy weekend 23 i 24 kwietnia.

Reklama

Ostatni weekend przed majówką zapowiada się w największej fortecy w Polsce naprawdę aktywnie. W niedzielę, 24 kwietnia spod murów cytadeli ruszy kultowy etap maratonu rowerowego Poland Bike. Na wytrwałych czeka ponad 40-kilometrowa trasa, ale organizator zadbał o sportowe emocje także dla młodszych miłośników dwóch kółek. W sobotę natomiast odbędzie się zakończona ogniskiem rodzinna wycieczka rowerowa.

– Przez cały weekend przewodnicy oprowadzać będą po zakamarkach najdłuższego budynku w Europie. Za darmo dostępne będzie Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin, które podczas swoich dni otwartych oferować będzie m.in. przejażdżkę uazem. Jak zawsze, na dzieciaki czekać będzie sympatyczna niedźwiedzica, Baśka Murmańska, a na poszukiwaczy skarbu nowa atrakcja: Rozszyfruj tajemnice Twierdzy Modlin, czyli questy. Z czym to się je? Przekonaj się w terenie, a nie pożałujesz – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Nowym Dworze Mazowieckim.

Podczas wyjątkowego weekendu obowiązywać będą także zniżki w hotelach, restauracjach, kawiarni i wypożyczalni kajaków. – Warto zarezerwować 23-24 kwietnia na wizytę w Twierdzy Modlin – zachęcają organizatorzy akcji.

plakat zapoldarmo 2016 v6

Uwaga, na zwiedzanie koszar z przewodnikiem obowiązują zapisy, więc warto się pospieszyć.

Szczegóły znajdziecie na www.facebook.com/zapoldarmo

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

4 razy komentowano

  1. JohnRambho Nigdy nie chodziłem do gimnazjum i nie nazywaj mnie gimbusem bo swoje lata mam. Szanowna pani/pan m. Nie neguję akcji Poland Bike Marathon, nawet bardzo się cieszę że takie się odbywają. Tablice pamiątkowe to zasługa mieszkańców Nowego Dworu którzy wytrwale chcą zapisać historię swojego miasta. Na koniec powołam się na film użytkownika Youtube i mieszkańca Nowego Dworu ,,KaloNDM”. Proszę tu jest film https://www.youtube.com/watch?v=3AiSOF-nZZw

  2. sss typowy gimbus – luz, wolność i swoboda życiowa ponad wszystko a wiedza i znajomości tematów, w których trzeba się wypowiedzieć leżą i kwiczą.

  3. Szanowny/Szanowna sss,
    to już trzecia edycja tej akcji, a tablice stoją od dłuższego czasu, zatem komentarz – jak to często bywa w Internecie – bez znajomości tematu i trafiony jak kulą w płot.

  4. Od kiedy to urząd miasta Nowego Dworu zainteresował się że mają na swoim terenie największą twierdzę w Polsce? Do tej pory ich to nie interesowało nawet tablic pamiątkowych nie chcieli stawiać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close