Region: Uczniu, studencie – nie zapomnij o nowej pieczątce w legitymacji!

zdjęcie ilustracyjne, fot. Legio24.pl

Legitymacje szkolne obowiązujące w roku szkolnym 2017/2018 ważne są do 30 września 2018 r., natomiast legitymacje studenckie do 31 października 2018 r. – przypominają Koleje Mazowieckie. Jeśli chcesz dalej korzystać ze zniżek na przejazdy komunikacją musisz zadbać o pieczątkę przedłużającą ważność twojej legitymacji. Jeśli tego nie zrobisz, w przypadku kontroli, zapłacisz karę.

W przypadku ujawnienia – podczas kontroli biletów w pociągu KM – podróżnego z niesprolongowanym dokumentem poświadczającym uprawnienia do przejazdu ulgowego, osoba ta traktowana jest jako podróżny bez ważnego dokumentu przejazdu i wówczas pobierana jest należność za przejazd (opłata taryfowa) plus opłata dodatkowa – informuje mazowiecki przewoźnik kolejowy w specjalnym komunikacie.

KM jednocześnie przypominają, że zaświadczenia o przyjęciu na studia wydawane przez uczelnie nie uprawniają do korzystania z ulgowych przejazdów.

/red., KM/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Region: Uczniu, studencie – nie zapomnij o nowej pieczątce w legitymacji!"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *