Reklama

LegionowskiPo godzinachWiadomości

Region: Runmageddon 2019 już w najbliższy weekend!

Reklama

Rozpoczęcie sezonu Runmageddon 2019, kwalifikacje do Mistrzostw Europy Biegów OCR oraz zimowa sportowa przygoda dla dzieci i dorosłych tak zapowiada się Zimowy Runmageddon w Garnizonie Modlin. W najbliższy weekend (16-17.02) profesjonalni biegacze będą mogli zawalczyć o udział w czerwcowych mistrzostwach, Runmageddończycy sprawdzą swoją siłę i charakter na zimowej trasie, a dzieci staną przed ekscytującym wyzwaniem pokonania Runmageddonu Kids.

Reklama

Prawdziwa zimowa przygoda, tak wyglądać będzie pierwszy w tym roku Runmageddon, który odbędzie się w przepełnionym historią Garnizonie Modlin. Uczestnicy formuły Rekrut – 6 kilometrowego dystansu najeżonego 30 przeszkodami i Intro 3 kilometrowego odcinka z 15 utrudnieniami, w sobotę pokonywać będą trasy poprowadzone na terenie wojennych fortyfikacji. Poznają urok tego miejsca na całej jego długości od Wieży Czerwonej po Wieżę Białą. Przemierzać będą odcinki na powierzchni ziemi, jak i pod nią, przedzierając się przez nieuczęszczane dotąd podziemia. Runmageddończycy, którzy w niedzielę wystartują w 21-kilometrowej formule Hardcore będą mieli okazję przebiec też po malowniczej skarpie, wznoszącej się nad ujściem Narwi do Wisły. Zimowy Runmageddon z pewnością zachwyci krajobrazem oraz zaskoczy pogodą. Jakich warunków pogodowych spodziewać się mogą uczestnicy? To okaże się dopiero na starcie.

Nie tylko bieg

Podczas wydarzenia startujący pokonywać będą nie tylko biegowe dystanse, ale również przeszkody. Co tym razem postawi na ich drodze organizator? Wyjaśnia Jacek Parol, dyrektor eventu: – W zależności od wybranej formuły startujący pokonają od 15 do 70 przeszkód. Muszą przygotować się na wyzwanie sprawnościowe, siłowe oraz te wymagające kreatywności. Na ich drodze stanie Multirig, Kołkosznikov, Atak Szczytowy czyli konstrukcje sprawdzające siłę rąk. Staną twarzą w twarz z Mostkiem Tybetańskim, Pętlą z obciążeniem i Zasiekami testując swoją kondycję, zwinność i umiejętność czołgania się. Na końcu trasy, czekać na nich będzie niespodzianka – przeszkoda wodna pt.: Lodowa No Frost by Haier, której pokonanie równa się z zanurzeniem w zimnej wodzie. – mówi dyrektor eventu: – Dla naszych odważnych uczestników przygotujemy specjalnie ogrzewane przebieralnie i ciepłe napoje na mecie – dodaje.

Zimowy Runmageddon będzie nie tylko okazją do sprawdzenia swojej siły i charakteru podczas niesamowitego sportowego wyzwania. Będzie także szansą dla osób startujących w serii Elite – dedykowanej profesjonalnym biegaczom – na wywalczenie kwalfikacji do IV Mistrzostw Europy Biegów Przeszkodowych, która odbędzie się 3 lipca w Gdyni.

Kto może wziąć udział w wydarzeniu?

W Zimowym Runmageddonie będą mogli sprawdzić się dorośli oraz młodzież od 16 roku życia, za osobistą zgodą rodzica. Dla nich dostępne będą formuły: Intro 3 kilometry, 15 przeszkód; Rekrut 6 kilometrów, 30 przeszkód. W niedziele osoby pełnoletnie będą mogły wystartować w formule Hardcore na 21 kilometrów z 70 przeszkodami. Najmłodsi w wieku 4-11 lat będą mogli pokonać dystans Runmageddonu Kids czyli jeden kilometr z 10 przeszkodami. Dodatkowo, fani ekstremalnych biegów, którzy chcą dopingować startujących będą mogli podziwiać ich zmagania ze specjalnie przygotowanego Miasteczka Kibica.

Harmonogram wydarzenia i informacje praktyczne

Runmageddon w Garnizonie Modlin rozpocznie się w sobotę o 7:50 startem profesjonalnych biegaczy przeszkodowych, którzy w dwóch seriach startujących co 10 minut pokonają formułę Rekrut. Od 8:15 do 12:00, co 15 minut z tą samą formułą mierzyć się będą osoby, które start w Runmageddonie traktują jako sportowe wyzwania, ale także ekstremalną zabawę. Debiutanci w formule Intro wystartują w dwóch seriach o godzinie 14:00 i 14:15. Najmłodsi staną na linii startu między 10:40 a 12:40, kiedy to rozgrywać będzie się Runmageddon Kids.

W niedzielę, najbardziej wytrwali biegacze i sportowcy staną przed zadaniem pokonania formuły Hardcore (21 km, 70 przeszkód). O godz. 8:50 i 9:00 pobiegną zawodnicy serii Elite, a następnie od 9:15 do 12:00 startować będą serie Open. Ceremonia wręczenia nagród serii Elite odbędzie się w sobotę o godzinie 12:00 oraz w niedzielę o godzinie 15:00.

Więcej informacji o evencie znaleźć można na stronie:
https://www.runmageddon.pl/imprezy/zimowy-runmageddon-warszawa-16-02-2019/pakiet-informacji.

Zapisy online do udział w Zimowy Runmageddonie potrwają do czwartku 14 lutego do godziny 15:00. Osoby, które zdecydują się na start w ostatnim momencie będą mogły zakupić pakiet startowy od piątku godziny 16:00 do soboty godziny 18:00 w Biurze Zawodów na terenie eventu.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close