Reklama
Biznes, praca, pieniądzeMazowsze - wiadomości z regionuWiadomości

Region: Rolnicy łatwiej sprzedadzą swoje produkty. Sejm uchwalił ważną ustawę

Reklama

29 października Sejm uchwalił ustawę o ułatwieniach w prowadzeniu handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników. Nowy akt prawny reguluje prowadzenie takiego handlu w wyznaczonych miejscach w piątki i soboty – czytamy w komunikacie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jeśli ustawę przyjmie Senat i podpisze prezydent ułatwienia dla rolników wejdą w życie wraz z nowym rokiem.

Reklama

Jak informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, celem wprowadzenia przepisów jest rozpowszechnienie sprzedaży bezpośredniej w miastach m.in. przez wprowadzanie przez władze gmin piątku i soboty, jako dnia sprzedaży bezpośredniej dla rolników sprzedających swoje produkty. Rolnicy i domownicy będą mogli w tych dniach sprzedawać produkty spożywcze wyprodukowane w swoich gospodarstwach oraz wyroby rękodzieła, nie wnosząc opłaty targowej. Takie rozwiązanie przyczyni się do zwiększenia dochodów w gospodarstwach rolnych, a także sprzyjać będzie upowszechnianiu produktów lokalnych, skracaniu i dywersyfikacji kanałów dystrybucji przez tworzenie miejsc bezpośredniej sprzedaży dla spożywczych produktów lokalnych.

Obecnie ustawa oczekuje na procedowanie w Senacie, następnie trafi na biurko prezydenta. Rząd planuje, że przepisy wejdą w życie 1 stycznia 2022 roku.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button