Reklama

KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Region: Rekordowy wrzesień modlińskiego lotniska

Reklama

Ponad 251 tys. osób skorzystało we wrześniu z usług Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin – wynika z danych opublikowanych przez władze lotniska. Przy okazji okazało się, że to najlepszy wrześniowy wynik w jego historii. Wzrost liczby pasażerów, liczony rok do roku wyniósł prawie 11%.

Reklama

We wrześniu 2016 roku modlińskie lotnisko obsłużyło 1528 operacji lotniczych i odprawiło 251 871 pasażerów – 32 219 w ruchu krajowym i 219 652 w ruchu międzynarodowym. Z danych przekazanych przez władze modlińskiego portu wynika, że to był najlepszy wrzesień w jego historii. Wzrost liczby pasażerów w stosunku do września 2015 roku wyniósł 10,6%.

Władze Mazowieckiego Portu Lotniczego w Modlinie szacują, że do końca roku obsłużą 2,8 mln pasażerów. Na koniec ubiegłego miesiąca było ich już 2,2 mln. Od stycznia do tej pory najwięcej podróżnych odprawiono podczas szczytu urlopowych wyjazdów, w lipcu – ponad 266 tys. Niewiele mniej osób pojawiło się na modlińskim lotnisku w maju oraz sierpniu – odpowiednio 264 i 255 tys.

/red/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button