Reklama

KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Region: Rekordowy lipiec lotniska w Modlinie

Reklama

Lipiec był kolejnym rekordowym miesiącem w historii Lotniska Warszawa/Modlin. Z usług portu skorzystało 266 681 pasażerów w ruchu regularnym, w ramach 1 576 operacji lotniczych. To o 6,4% więcej niż w poprzednim miesiącu i o 9,6 % więcej niż w lipcu 2015 r., kiedy to odprawiono 243 236 pasażerów.

Reklama

Obecnie w ciągu jednego dnia modliński port lotniczy obsługuje średnio ok. 8 600 pasażerów i 51 regularnych operacji lotniczych. Podróżni mają w ofercie 43 kierunki lotnicze do trzynastu państw w Europie. 9 lipca został obsłużony 7-milionowy pasażer w historii Lotniska Warszawa/Modlin. Od początku tego roku z usług portu skorzystało już niemal 1,7 mln pasażerów.

Lotnisko docenione podczas szczytu NATO

Podczas szczytu NATO na terenie lotniska ulokowano 7 samolotów europejskich delegacji. Z obsługi Lotniska skorzystały delegacje z Grecji, Słowenii, Belgii, Węgier, Norwegii, Danii i Włoch, co powiększyło wynik operacji GA w lipcu do 80, a obsłużonych pasażerów do 237.

Nowa restauracja

W sobotę, 23 lipca przy lotnisku rozpoczęła działalność restauracja pod marką EAT&FLY posiadająca taras widokowy i ogródek letni, zlokalizowana w dwukondygnacyjnym budynku pomiędzy terminalem pasażerskim, a parkingiem PA1. Może ona pomieścić pomieścić do 160 osób jednocześnie. Restauracja oferuje zróżnicowane menu oparte na polskiej kuchni. Punkt działa codziennie w godzinach 7.00-23.00.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close