Reklama

Mazowsze - wiadomości z regionuWiadomości

Region: Przebudowa peronów w Nowym Dworze Mazowieckim na półmetku

Reklama

Podróżni korzystać mogą już w całości z przebudowanego nowego peronu nr 2 na stacji Nowy Dwór Mazowiecki. Dzięki rozbudowie obiektów na stacji będą mogły zatrzymać się dłuższe składy jadące w wakacje nad morze.

Reklama

Podróżni zyskali lepszą obsługę i lepsze możliwości dojazdów do pracy, szkoły i na wypoczynek na stacji Nowy Dwór Mazowiecki.
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększyły długość peronu nr 2 o 100 metrów w kierunku Modlina. Teraz konstrukcja ma 300 metrów.

W ramach inwestycji budowane są także nowe dojścia, które zapewnią lepszy dostęp mieszkańcom na peron i do kolei. Będą one systematycznie udostępniane podróżnym. Większy komfort obsługi pasażerów jest po budowie nowej antypoślizgowej nawierzchni, montażu LED-owego oświetlenia i dodatkowych ławek. Dotykowe ścieżki prowadzące oraz ostrzegawcze pasy dotykowe zapewniają dostępność stacji dla osób słabowidzących i niedowidzących. Wkrótce zamontowane będą także dodatkowe wyświetlacze z systemem informacji pasażerskiej.

Drugi etap obejmie prace przy peronie nr 1

W drugim etapie inwestycji wykonawca przystąpi do prac na peronie nr 1. Obiekt, podobnie jak peron nr 2, zostanie rozbudowany, oferując podróżnym wyższy komfort obsługi. Wykonawca zdemontuje obecną nawierzchnię i rozbuduje instalacje kablowe. Równolegle rozpoczną się roboty przy budowie ścianek peronowych nowej części obiektu oraz prace związane z usunięciem kolizji z siecią trakcyjną.

Na czas robót od 10 czerwca do 10 lipca obsługa podróżnych na stacji Nowy Dwór Mazowiecki odbywać się będzie wyłącznie na nowym peronie nr 2. Inwestycja wpłynie też na zmiany w kursowaniu pociągów. Szczegółowe informacje o połączeniach dostępne są na stronie portalpasazera.pl oraz u przewoźników kolejowych.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY Sp. z o.o., BUDOWNICTWO Sp. k. oraz TORIM Izabela Marchwińska. Zakończenie inwestycji zaplanowano na przełomie III i IV kwartału bieżącego roku. Wartość inwestycji to 4 mln zł. Środki pochodzą z budżetu spółki.

/red, PKP PLK/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button